Mobile

Uber pozwoli nam teraz śledzić przejazdy członków rodziny [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Uber pozwoli nam teraz śledzić przejazdy członków rodziny [prasówka]
2

Nowa funkcja w Uberze pozwala obserwować i śledzić przejazdy wykonywane przez innych członków rodziny. Tym sposobem Uber staje się narzędziem m.in. dla rodziców lub opiekunów.

Trip Trakcer w Uberze

Trip Tracker jest elementem wchodzącym w skład profilów rodzinnych. Dzięki niemu każdy użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia na temat przejazdów innych członków rodziny - o ile oczywiście są oni podpięci pod to samo konto. Całość jest wyświetlana na mapie w czasie rzeczywistym, a powiadomienia wyświetlają się po rozpoczęciu i po zakończeniu kursu. Na tym nie koniec, bo w ramach profilu rodzinnego opłaty są pobierane z jednej karty płatniczej. Rozwiązanie to ma być przydatne przede wszystkim w przypadku, gdy rodzice chcą śledzić swoje dzieci samodzielnie podróżujące po mieście -  ale nie tylko. Uber zapewnia, że nowa funkcja zostanie wdrożona globalnie.

Google Home na Google I/O

Według niepotwierdzonych doniesień na wieczornej konferencji Google I/O po raz pierwszy zaprezentowane ma zostać urządzenie Google Home, a więc domowy asystent będący m.in. odpowiedzią na Amazon Echo. Sprzęt ma być obsługiwany za pomocą komend głosowych i pozwalać nam na wykonywanie połączeń, wyszukiwanie informacji w Google, zlecanie konkretnych zadań itd. Szczegółów póki co nie znamy. Potwierdzają się jednak informacje sprzed kilku miesięcy, kiedy to pierwszy raz wspominałem o możliwości stworzenia przez Google takiego projektu.

Call of Duty: Black Ops kompatybilny wstecznie

W końcu w programie kompatybilności wstecznej na Xboksie One pojawił się głośny tytuł. jest to pierwsza odsłona Black Ops. Grę mogą bez przeszkód uruchamiać wszyscy, którzy mieli wcześniej ją przypiętą do konta. Działają też kopie na płytach. To przełożyło się na nagły wzrost popularności tej produkcji Z danych Amazona wynika, że sprzedaż pudełkowej wersji gry krótko po ogłoszeniu informacji wzrosła o... 1700 proc. Oczywiście biorąc pod uwagę, że wcześniej gra nie sprzedawała się w ogóle, nie robi to jakiegoś wielkiego wrażenia. Z drugiej strony widać, że kompatybilność wsteczna to ważna funkcja wśród użytkowników nowej konsoli.

Nowe Arduino z Bluetooth, WiFi i NFC

Nadchodzi nowe Arduino! W wyniku współpracy z Nordic Semiconductor płytkę o nazwie Primo tym razem oparto na chipie Nordic nRF52 SoC. To przełoży się na obecność dodatkowych modułów łączności: Bluetooth, NFC, portu podczerwieni, a także WiFi. Dotąd tego typu funkcje były dostępne jedynie, bo dokupieniu odpowiednich modułów, a teraz mają być dostępne natywnie. To szczególnie ważne, bo urządzenie jest wykorzystywane w robotyce, rozwiązaniach smart home i innych projektach DIY. Teraz jego możliwości będą o wiele większe.

Czym jest Total War: Warhammer?

SEGA oraz Creative Assembly opublikowały materiał wideo przybliżający i wyjaśniający mechanikę gry tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w gry z serii Total War. Nowa odsłona tej serii jest wyjątkowa, bo zamiast okresu historycznego bierze na tapetę realia fantasy, a to czyni ją łakomym kąskiem dla osób, które dotąd z gramy Total War nie miały do czynienia. Jeżeli się do nich zaliczacie - zdecydowanie warto obejrzeć. Ja już w Warhammera gram i niedługo opiszę swoje wrażenia na AW.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu