Mobile

Uber rusza na Śląsku i w Łodzi. Na wakacje nowe, niższe ceny

Tomasz Popielarczyk
Uber rusza na Śląsku i w Łodzi. Na wakacje nowe, niższe ceny
59

Zgodnie z przewidywaniami Uber rusza w nowych miastach. Tym razem są to Katowice i Łódź. Jednocześnie firma ogłosiła dużą obniżkę cen na wakacje.

Uber niejednokrotnie sugerował, że jeszcze przed końcem bieżącego roku zaoferuje swoje usługi w nowych miastach. I słowa dotrzymał - od dziś mogą go zamówić mieszkańcy Śląska (Uber Silesia) oraz Łodzi (Uber Łódź). Tym sposobem Uber jest dziś już dostępny w  siedmiu miastach w całej Polsce.

Z okazji wakacji firma ponadto ogłosiła nowy, bardziej atrakcyjny cennik. Od teraz za rozpoczęcie kursu zapłacimy 4 złote. Każdy kilometr będzie nas kosztował 1,3 zł, a każda minuta jazdy - 0,25 zł. Stawki te będą obowiązywały we wszystkich miastach do sierpnia 2016 roku. Warto jednocześnie dodać, ze wprowadzono opłatę minimalną za kurs - 8 zł. Uber również mocniej otwiera się na przejazdy międzymiastowe, co ma po części związek z wejściem do Katowic, które są częścią większej aglomeracji. Teraz za wyjazd do przyległej miejscowości dopłacimy 10 zł, a nieprzyległej - 20 zł.

Uber chwali się kolejnymi sukcesami w Polsce, a jego popularność skutkuje licznymi konfliktami z taksówkarzami. W ciekawy sposób sytuację rozwiązano w Toruniu. Weszła tam po prostu nowa korporacja taksówkarskach, gdzie wszystkie samochody - białe Seaty Toledo - były relatywnie nowe i zadbane. Wprowadzono też niższe ceny i narzucono zupełnie inne zasady rywalizacji na tym rynku. To zmusiło inne korporacje do zmian - nowej floty i obniżek cenowych. Jak widać zatem nie trzeba być Uberem, aby konkurować z taksówkami.

Jeżeli chcecie rozpocząć swoją przygodę z Uberem wystarczy, że założycie konto. Możecie to zrobić za pomocą mojego linku polecającego lub wpisując podczas rejestracji kod uuz6y3r5ue. Wówczas otrzymacie na pierwszy przejazd 25 złotych (ja otrzymam tyle samo, gwoli ścisłości). To dobra okazja, żeby właśnie w taki sposób przetestować usługę i sprawdzić, czy odpowiada ona naszym oczekiwaniom. Uber ma kilka zalet, jak niskie ceny, dobra aplikacja czy pełna automatyzacja płatności (środki są pobierane z naszego konta).

Dalsze plany amerykańskiej firmy są dość jasne - ekspansja. Możemy się zatem spodziewać doniesień o debiutach w nowych miastach. Jakich i kiedy? Tego jeszcze nie wiemy.

 

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy wyjaśnienie od Ubera w sprawie dodatkowych opłat:

1. Szacowanie przejazdu zawiera wszelkie oplaty (cennik dynamiczny, oplate za wyjazd z miasta itp.)

2. W nowych miastach (Lodzi i na Śląsku) nie ma doplat za wyjazdy z aglomeracji

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu