Microsoft

Żegnamy aplikacje Bing - witamy MSN!

Jakub Szczęsny
Żegnamy aplikacje Bing - witamy MSN!
4

MSN w anglojęzycznym sklepie Windows i Windows Phone zaktualizował branding swoich autorskich aplikacji przeznaczonych do konsumpcji treści. Zamiast Bing, będą one sygnowane MSN, co ma nieco uporządkować mały nieporządek w działaniu Microsoftu, który niezbyt trafnie obrandował aplikacje takie jak Zd...

MSN w anglojęzycznym sklepie Windows i Windows Phone zaktualizował branding swoich autorskich aplikacji przeznaczonych do konsumpcji treści. Zamiast Bing, będą one sygnowane MSN, co ma nieco uporządkować mały nieporządek w działaniu Microsoftu, który niezbyt trafnie obrandował aplikacje takie jak Zdrowie, czy Finanse. Bing bowiem jest rasową wyszukiwarką, a MSN to już typowy portal internetowy, który dodatkowo przechodzi ostatnio niemałą przemianę. W ślad za tym idą także aplikacje, które bardziej pasują do MSN, niż do Binga.

Zmiany mogą czekać także niektóre nazwy aplikacji. W anglojęzycznej wersji, Bing Finance został przemianowany na MSN Money. Czy w Polsce również to nastąpi? Cóż, MSN Pieniądze nie brzmi według mnie najlepiej, ale to nie ja tutaj ustalam zasady gry, od tego jest Microsoft i to do niego będzie należeć ostatnie słowo.

Jak już wspominałem w tym artykule, jestem z tego powodu niezmiernie ucieszony. MSN ma ogromny potencjał, który albo nie został przez Microsoft odpowiednio wykorzystany, albo o tym portalu nieco zapomniano, co przełożyło się na to, że nieco stracił on na popularności w ostatnich kilku latach. Preview Microsoft Network i ostatnie posunięcia Microsoftu w sprawie własnych aplikacji pokazują, że w Redmond na nowo podchodzą do kwestii MSN i robią to naprawdę nieźle. Sama strona prezentuje się naprawdę znakomicie i rzekłbym nawet, że wizualnie wygląda o niebo lepiej od obecnej Wirtualnej Polski, która mimo wszystko i tak dokonała niemałego skoku.

Kiedy Microsoft zaktualizuje nazewnictwo swoich aplikacji w Polsce? Myślę, że odbędzie się to "gdzieś na dniach", jak na razie, odświeżone propozycje w sklepach platform Microsoftu są dostępne tylko w regionie Stany Zjednoczone.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftMSNBing