Microsoft

Czyżby szef Microsoftu w Indonezji potwierdził, że Windows Threshold będzie darmowy?

Jakub Szczęsny
Czyżby szef Microsoftu w Indonezji potwierdził, że Windows Threshold będzie darmowy?
21

Według najnowszych doniesień w sprawie Microsoftu i jego nowego systemu operacyjnego Windows, Andreas Diantoro, szef Microsoftu w Indonezji potwierdził podczas wystąpienia, że nowa wersja Windows (Windows Threshold/Windows/Windows 9/Windows TH) będzie darmowa dla osób, które mają już zainstalowany s...

Według najnowszych doniesień w sprawie Microsoftu i jego nowego systemu operacyjnego Windows, Andreas Diantoro, szef Microsoftu w Indonezji potwierdził podczas wystąpienia, że nowa wersja Windows (Windows Threshold/Windows/Windows 9/Windows TH) będzie darmowa dla osób, które mają już zainstalowany system Windows 8 na swoich komputerach. To koresponduje z doniesieniami, które docierają do nas już od kilku miesięcy.

Według WPCentral.com - Diantoro stwierdził, że użytkownicy używający Windows 8 będą musieli jedynie dokonać aktualizacji swoich urządzeń, a wszystko odbędzie się właściwie automatycznie. To oznacza, że być może Diantoro zdradził nam, jak będzie wyglądała aktualizacja Windows 8 do Thresholda. To mi przypomina sposób, w jaki instalowano Windows 8.1 na komputerach - odbywało się to w ramach Sklepu, gdzie po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych aktualizacji z Windows Update, pojawiała się możliwość uaktualnienia systemu.

Jestem niemal w stu procentach pewien, że to doniesienie okaże się prawdziwe. Zwłaszcza, że nowy model działania Microsoftu zakłada, że nie ma już sensu zarabiać głównie na licencjach, lecz skupić się na wszystkim tym, co skupia się wokół ekosystemu i czerpać korzyści. Nie ma co się spodziewać oficjalnego potwierdzenia polityki Microsoftu 30 września podczas zapowiadanej konferencji dla mediów w San Francisco. Nie jestem pewien także, czy tuż po niej będziemy wiedzieć coś więcej na temat tego, jak będzie wyglądało podejście Microsoftu do licencji na Windows Threshold.

Windows Threshold ma być darmowy dla posiadaczy urządzeń z Windows Vista, 7 oraz 8(.1). Niewykluczone, że do tego grona dołączą także posiadacze pecetów z Windows XP na pokładzie. Wszystkiego dowiemy się jednak najprawdopodobniej na kilka tygodni przed wydaniem Windows Threshold na rynek.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windowswindows 9windows one