Google

Zdjęcia Google będą jeszcze lepsze. Wszystko dzięki zmianie w systemie

Błażej Wojciechowski
Zdjęcia Google będą jeszcze lepsze. Wszystko dzięki zmianie w systemie
2

Google ani trochę nie zwalnia tempa w temacie rozwoju Zdjęć Google. Oto nowość, która wielu użytkownikom przypadnie do gustu!

Zdjęcia Google to jedna z najulubieńszych usług w obrębie ekosystemu Google. Miliony użytkowników każdego dnia sięgają po usługę, czego dużą zasługą jest jej wygoda i uniwersalność.

Google regularnie serwuje aplikacje, by z oprogramowania korzystało się jeszcze lepiej. Ostatnio doczekaliśmy się solidnych zmian w tamtejszym edytorze zdjęć, poprawiony został również interfejs. A teraz Google pracuje nad wdrożeniem zmian związanych z importem materiałów ze Zdjęć Google do innych aplikacji.

Łatwiejszy import Zdjęć Google do innych aplikacji — bezpośrednio z chmury!

Redakcja Android Authority w najnowszej wersji systemu dopatrzyła się wsparcia dla "cloud media app". To pozwoli wybierać zdjęcia z zewnętrznej aplikacji. I tym razem najwyraźniej wspierane będą również Zdjęcia Google — czyli dla wielu podstawowe narzędzia do przechowywania ich kolekcji fotografii. Nie jest jednak wykluczone, że nowa opcja w systemie pozwoli także cieszyć się wsparciem wygodnego importu z chmury także z innych usług.

Na pozór to niewielka zmiana, ale każdy kto lubi dzielić się fotografiami za pośrednictwem smartfona, a jego biblioteka opiera się na Zdjęciach Google, doskonale wie, ile wygody pozwoli ono zapewnić. Nie trzeba już będzie każdorazowo przełączać aplikacji i zapisywać poszczególnych grafik. Zamiast tego będziemy mogli korzystać z nich bezpośrednio, za pośrednictwem jednego kliknięcia.

Ślady nowej opcji są już w systemie. Na tę chwilę wciąż nie można z niej jeszcze skorzystać, ale można spodziewać się zmian w temacie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu