Poczta email

Zastanawiacie się gdzie założyć sobie nowe bezpieczne konto email? Może w Szwajcarii?

Grzegorz Ułan
Zastanawiacie się gdzie założyć sobie nowe bezpieczne konto email? Może w Szwajcarii?
40

Szwajcaria, przez wielu utożsamiana z neutralnością i bezpieczeństwem finansowym, stała się przyczynkiem do stworzenia nowego webowego klienta email dla kilkorga programistów, którzy to postanowili właśnie udostępnić swoje dzieło. Przed chwilą trafiłem na niego na HackerNews. Na tę chwilę wygląd...

Szwajcaria, przez wielu utożsamiana z neutralnością i bezpieczeństwem finansowym, stała się przyczynkiem do stworzenia nowego webowego klienta email dla kilkorga programistów, którzy to postanowili właśnie udostępnić swoje dzieło. Przed chwilą trafiłem na niego na HackerNews.

Na tę chwilę wygląda to dość archaicznie, ale nie o wygląd tu chodzi, a o bezpieczeństwo. W świetle ostatnich doniesień o ciągłej inwigilacji, na bazie tego argumentu, twórcy pomysłu postanowili zbudować swoją popularność.

A jak wygląda? Po zalogowaniu uzyskujemy dostęp do naszej skrzynki (wolne polskie imiona) o pojemności 100 MB i możliwością wysyłki 500 wiadomości miesięcznie.

Nasze wiadomości możemy zaszyfrować hasłem z podpowiedzią dla odbiorcy, a także ustawić ważność wiadomości, po upływie którego zostanie skasowana.

W ustawieniach możemy ustawić też sygnaturę czy powiadomienie o wiadomościach na zewnętrzny email.

To na razie wszystko, co udało mi się sprawdzić na szybko. Zabieram się za testowanie tego nowego tworu, a Was zachęcam do założenia tam nowego konta na unikalny login, którego ciężko szukać w obecnych usługodawcach darmowej poczty i osobistego przetestowania tej nowej propozycji w temacie webowych klientów poczty.

Strona główna ProtonMail.

Aktualizacja

Przetestowane przez Kubę, jest możliwość zakładania nawet dwuliterowych loginów. Sprawdzone, wysłał do mnie z takiego adresu testową wiadomość:).

Aktualizacja 2

Potwierdzone przez FTH, również sprawdzone przeze mnie, działają też jednoliterowe, choć tu mała przydatność, ale warta odnotowania jako swoisty ewenement w braku jakichkolwiek limitów, co do ilości znaków w loginie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu