Poczta email

Outlook.com też się zmienia – na lepsze

Grzegorz Ułan
Outlook.com też się zmienia – na lepsze
53

Ostatnio sporo piszemy o zmianach w usługach Google, między innymi na Gmailu czy Hangouts, okazuje się, że Microsoft też nie pozostaje w tyle i udostępnił właśnie nowe funkcje w webowej wersji swojej poczty. Jedna z nich jest już dostępna na moim koncie, dwie pozostałe jeszcze nie, więc będę posi...

Ostatnio sporo piszemy o zmianach w usługach Google, między innymi na Gmailu czy Hangouts, okazuje się, że Microsoft też nie pozostaje w tyle i udostępnił właśnie nowe funkcje w webowej wersji swojej poczty.

Jedna z nich jest już dostępna na moim koncie, dwie pozostałe jeszcze nie, więc będę posiłkował się wpisem na oficjalnym blogu.

Zacznijmy od najistotniejszej opcji, czyli zaawansowanych reguł w otrzymywanej korespondencji. Obecnie ustawienie reguł wygląda tak:

Nowa wersja będzie umożliwiała ustawienie, na przykład, wyróżnianie nieprzeczytanych przez określony czas wiadomości, po upływie którego będą lądowały w górnej części naszej skrzynki odbiorczej.

Kolejna nowość to cofanie błędnie wykonanych czynności, dostępna wprawdzie w Gmailu, ale nie natywnie. Konieczne jest skorzystanie z opcji w Google Labs.

Dalej odpowiadanie w tym samy oknie. Nie było tego wcześniej?

Ciekawą opcją jest również możliwość wyboru sposobu kontaktu, gdzie od razu widzimy dostępność danej osoby w poszczególnych klientach. To akurat już widzę na swoim koncie.

Ostatnia funkcja, przydałaby się na Hangouts, pozwala na sortowanie listy kontaktów według dostępności.

Muszę przyznać, że to dość daleko idące zmiany, zapowiadające bardzo interesującą walkę na rynku webowych klientów poczty, na której bez wątpienia skorzystają wszyscy użytkownicy, zarówno ci, którzy korzystają z Gmaila jak i Outlook.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot