Poczta email

Potrzebujesz prostego adresu email, a wszędzie już zajęte? Spróbuj na My.com

Grzegorz Ułan
Potrzebujesz prostego adresu email, a wszędzie już zajęte? Spróbuj na My.com
38

Nie ma się co oszukiwać i w chyba najpopularniejszej u nas usłudze poczty email, jaką jest Gmail, próżno już szukać prostych adresów. Wszystko już dawno pozajmowane, często nawet adresy w postaci imię.nazwisko są niedostępne i trzeba różne zabiegi stosować, by w miarę to wyglądało. Ostatnim "dost...

Nie ma się co oszukiwać i w chyba najpopularniejszej u nas usłudze poczty email, jaką jest Gmail, próżno już szukać prostych adresów. Wszystko już dawno pozajmowane, często nawet adresy w postaci imię.nazwisko są niedostępne i trzeba różne zabiegi stosować, by w miarę to wyglądało.

Ostatnim "dostarczycielem" prostych adresów był Microsoft, przy zmianie z Hotmaila na Outlooka. Ale tam musiało pójść wszystko "na pniu" z uwagi na od razu dostępną opcję dodawania aliasów.

Teraz pojawiła się podobna szansa ze strony serwisu My.com (zagraniczna wersja rosyjskiego Mail.ru), z tą różnicą, że skorzystać z tej poczty będziemy mogli jedynie na urządzeniach mobilnych (Android, iOS).

Co mnie zaskoczyło już podczas zakładania konta? Nie uświadczymy tu logowania się przy użyciu hasła. Konto przyporządkowane od razu jest do naszego numeru telefonu. I do każdorazowego logowania musimy użyć jednorazowych kodów wysyłanych na SMS. Tak więc nie róbcie tego na smartfonach z tymczasowym numerem telefonu. Nie znalazłem w opcjach możliwości przypisania konta do innego numeru.

Kolejną rzeczą, która odróżnia My.com od znanych usług poczty, to dostępna pojemność kont. Na My.com mamy od razu aż 150 GB na emaile i załączniki. Trudno mi sobie wyobrazić, aby udało się to komuś kiedyś zapełnić.

Sama obsługa poczty jest bardzo przyjemna, podobnie jak wygląd. Działają powiadomienia, wiadomości dochodzą błyskawicznie tak samo jak ich odbieranie. Mam tylko nadzieję, że z czasem jednak udostępnią do tego jakiś dysk sieciowy (Google Drive) i dostęp przez przeglądarkę oraz możliwość zmiany przypisanego numeru. Do tego czasu można po prostu zarezerwować sobie swój prosty adres email i korzystać z niego jako dodatkowego adresu na urządzeniach mobilnych.

Aktualizacja

Widzę, że testujecie bezpieczeństwo tego rozwiązania. Na razie działa, kody dostępu przychodzą na mój numer telefonu. Ale śmiało nie zakryję adresu w zrzutach:).

Strona główna poczty My.com.
Aplikacja mobilna na Androida.
Aplikacja mobilna na iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu