Startups

Zarządzaj swoją wirtualną tablicą zadań dzięki aplikacji mobilnej Trello

Kamil Mizera
Zarządzaj swoją wirtualną tablicą zadań dzięki aplikacji mobilnej Trello
12

Blisko rok temu na łamach Antyweba opisywałem bardzo przydatne narzędzie do zarządzania zadaniami w zespole – Trello. Serwis ten pozwala na tworzenie specjalnych tablic podzielonych na konkretne czynności, na których można przypinać zadania, komentować je, edytować i typ podobne. Trello niezwykle pr...

Blisko rok temu na łamach Antyweba opisywałem bardzo przydatne narzędzie do zarządzania zadaniami w zespole – Trello. Serwis ten pozwala na tworzenie specjalnych tablic podzielonych na konkretne czynności, na których można przypinać zadania, komentować je, edytować i typ podobne. Trello niezwykle przypadło mi do gustu dzięki połączeniu prostoty interfejsu z użytecznością Obecnie Trello jest obecne również na urządzeniach mobilnych dzięki dedykowanym aplikacjom.

Już jakiś czas temu Trello trafiło na iOSa, ale dopiero od wczoraj użytkownicy Androida mogą korzystać z tej aplikacji na swoich mobilnych urządzeniach. Jest to dobra okazji do tego, aby przyjrzeć się, co twórcy serwisu zaoferowali swoim użytkownikom, zwłaszcza, że obie wersje aplikacji mobilnej niczym się prawie nie różnią.

Mobilne Trello to nic innego, jak nasze tablice przeniesione na ekran tabletu lub smartfona. Po połączeniu z kontem otrzymujemy wykaz stworzonych przez nas tablic. Oczywiście możemy wyświetlić każdą z nich i gdy to zrobimy to na ekranie pokaże nam się klasyczny układ Trello: karty „do zrobienia”, „w realizacji” i „zrobione”. Oczywiście swobodnie możemy dodawać kolejne karty. Do każdej karty dodajemy zadania.

 

Edytor zadań nie różni się właściwie niczym, niż to, co mamy w przypadku webowej wersji. Wprowadzamy tytuł, notatkę, kolorową metkę, datę. Na zadania możemy głosować, komentować je, archiwizować, przenosić do innych kart, dodawać załączniki i listy rzeczy do zrobienia, jak również zapraszać do danego zadania konkretne osoby.

W ogólnym widoku tablicy możemy wyświetlić jej użytkowników, listę aktywności, możemy oczywiście swobodnie kasować karty, przemieszczać je lub dodawać nowe. Jest, a jakże, również moduł powiadomień. Aplikacja, zarówno ta na iOSa jak i Androida działa bardzo dobrze, a synchronizacja jest błyskawiczna. Czymś się ta aplikacja różni od wersji webowej? Nie ma bardziej zaawansowanych opcji i ustawień, które znajdziemy korzystając z Trello na naszych komputerach, ale to akurat nie jest wada, gdyż zarządzanie ustawieniami serwisu nie powinno być zadaniem aplikacji mobilnej. Brakuje mi za to wersji pod tablet, a szkoda, bo tutaj mogłoby być spore pole do popisu, jeżeli chodzi o UI.

Aplikacja Trello to dobrze przygotowany produkt, który ułatwia korzystanie z tego narzędzia i jeżeli używacie webowej wersji to nie zapomnijcie o mobilnej, bo na pewno warto. Bardzo dobrze, że twórcy dalej rozwijają swój produkt, bo osobiście jest to mój ulubiony manager zadań tego typu. Oczywiście w dużej firmie zapewne by się nie sprawdził, ale na potrzeby niewielkich projektów jest jak znalazł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu