Polska

Większość Polaków uważa, że influencerzy w naszym kraju zarabiają za dużo

Grzegorz Ułan
Większość Polaków uważa, że influencerzy w naszym kraju zarabiają za dużo
5

Serwis No Fluff Jobs podzielił się dziś z nami wynikami swojego najnowszego raportu: "Ranking zawodów 2024. Jak Polki i Polacy oceniają wybrane profesje?". Wynika z niego, iż według rodaków influencerzy są przepłacani w naszym roku, do tego często mamy z nimi negatywne skojarzenia i uważamy, iż zawód ten ma niskie znaczenie społeczne.

Zawód influencera ustępuje w negatywnej ocenie przez Polaków jedynie zawodowi polityka. Za tymi obiema profesjami jest w zasadzie przepaść.

Trzecie miejsce przypadło policjantom, którzy to negatywnie oceniani są przez co piątego rodaka, niemal na równi z przedstawicielami handlowymi i dziennikarzami.


Najlepsze notowania z kolei mają programiści, pielęgniarki i rolnicy.

Nieco inaczej wygląda to przy ocenie poziomu wynagrodzeń poszczególnych zawodów. Nadal dwa pierwsze miejsca okupują politycy i influencerzy, ale na trzecie miejsce wskakują prawnicy z niewielką stratą do prowadzącej dwójki. Dalej najczęściej wymieniani są sportowcy, dziennikarze, lekarze i programiści.


Jeśli zaś chodzi o niską ocenę znaczenia społecznego, influencerzy są tu liderem, dalej mamy polityków i specjalistów ds. marketingu.

Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs:

Programiści i programistki IT, jak i reszta zawodów zajmujących się technologią, to osoby wykonujące często niewidzialną pracę, która niezwykle ułatwia nam życie. To dzięki pracy zespołów IT w trakcie pandemii udało nam się sprawnie przenieść codzienność do świata wirtualnego. To im w dużej mierze zawdzięczamy m.in. łatwy dostęp do konsultacji lekarskich online, szybki obieg dokumentacji medycznej, płatności internetowe czy możliwość załatwiania urzędowych spraw przez Internet, bez stania w kolejkach. Znaczenie społeczne pracy w programowaniu, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka, jest nieocenione i będzie rosnąć w miarę dalszego rozwoju technologii.


Programiści mogą pochwalić się tu dobrymi wynikami w każdej kategorii, stosunkowo niewielki odsetek osób ocenia ten zawód negatywnie czy nie dostrzega jego znaczenia społecznego, ale też i nie tak dużo z nas uważa, iż zarabiają za dużo.
Źródło: No Fluff Jobs.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news