Gry

Jedna z moich ulubionych serii wraca. Powstaje Commandos 4!

PW
Paweł Winiarski
2

Starsi gracze na pewno czują sentyment do różnych serii, które nie są już obecne na rynku. W sumie nie zawsze wiemy dlaczego tak dobrze je wspominamy, ale ciężko z tymi wspomnieniami dyskutować. Ja mam tak na przykład z Commandos.

W Commandos: Behind Enemy Lines zagrywałem się do nieprzytomności i choć kolejne odsłony aż tak bardzo nie przypadły mi do gustu, to wciąż bawiłem się przy nich bardzo dobrze. Czy to czas i miejsce na powrót tej serii? Pewnie nie, ale nie potrafię nie cieszyć się tym, że powstaje Commandos 4.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Kalypso Media potwierdziło odświeżoną wersję Commandos 2 HD Remaster, to jednak nie koniec informacji o tej kultowej dla wielu osób serii. To samo Kalypso Media założyło własnie nowe studio, które ma przygotować nową odsłonę Commandos przystającą do obecnych standardów. Gra ukaże się na PlayStation 5, Xbox Scarlett i PC.

Szampanów bym jeszcze nie wyciągał (a pewnie i tak już je otworzyliście po informacji o nowej odsłonie BioShock), bo póki co to tylko słowa i takie "pisanie patykiem po wodzie". Nie znamy nazwy studia, wiemy tylko, że kierownikiem został w nim Jürgen Reußwig, który pracwał między innymi przy GT Legends, Knights of Honor, 1503 A.D.: The New World czy Citadels. Umówmy się, nie są to wielkie hity, które do dziś wspominamy. A oczekiwania wobec Commandos 4 będą na pewno ogromne i na tym etapie ciężko nawet myśleć o tym, czy nowe studio zdoła im sprostać.

No i ciekawe jak na prace nad nową odsłoną wpłyną wyniki sprzedaży odświeżonego, zremasterowanego Commandos 2: Men of Courage, które ma pojawić się na rynku 20 stycznia 2020 roku.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: