Gry

Otwierajcie szampany zachomikowane na Sylwestra. Nowy BioShock zapowiedziany!

PW
Paweł Winiarski
16

Koniec domysłów i spekulacji. Nowy BioShock powstaje, choć zajmuje się nim zupełnie nowy zespół developerów.

Wokół nowej odsłony popularnej serii BioShock narosło sporo mitów i plotek. Niby nikt nie powiedział, że nowa gra nie powstanie, z drugiej strony nikt oficjalnie nie mówił też, że trwają nad nią pracę. Aż do teraz.

Nowy BioShock, nowy producent

Do prac nad marką (i nową grą) z serii BioShock 2K Games powołało nowe studio, Cloud Chamber. I nie ma to być jakaś skromna ekipa, ale zespół umiejscowiony aż w dwóch oddziałach - w San Fancisco i Montrealu. Szefem studia została Kelley Gilmore, doświadczony producent, który maczał swoje palce między innymi przy tworzeniu gier z serii Civilization i XCOM. Co ciekawe przy nowej grze nie będzie pracować Ken Levine, które tworzył BioShock 1 i BioShock Infinite.

Czy serię czeka rewolucja? Nie sądzę - nowa odsłona ma kontynuować wcześniej obrany kierunek i ponownie być narracyjną strzelanką przeznaczoną dla jednego gracza.

Kiedy premiera nowego BioShock?

Na tę chwilę ciężko w ogóle strzelać w jakikolwiek rok. Choć podobno gra jest już w produkcji, to ten proces ma zająć przynajmniej kilka najbliższych lat.  Z drugiej nie sądzę by ogłaszano cokolwiek na etapie, w którym ma się tylko pomysł. Szczególnie, że to dla wielu osób kultowa gra i oczekiwania względem nowej odsłony będą ogromne. Czy uda się im sprostać? No cóż, poczekamy - zobaczymy.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu