Gry

W końcu będę mógł zamienić wodę w wino. Polacy wydają symulator Jezusa, wkrótce na Steam

PW
Paweł Winiarski
21

Widziałem już wiele dziwnych gier i symulator chleba nie był wcale najbardziej zaskakujący. I po części jestem zdziwiony, że ktoś za temat wirtualnego Jezusa bierze się dopiero teraz. Tak, powstaje gra I am Jesus Christ, która doczekała się już pierwszego zwiastuna.

Czy za I am Jesus Christ bierze się znane, utytułowane studio? Nie

Zastanawialiście się kiedyś czemu tego typu gra nigdy nie ukazała się na rynku? Przecież niejeden duży producent i wydawca cały czas szuka sposobów na zarobek, bada oczekiwania graczy, stara się dostarczyć  im produkcje, na które czekają. Oczywiście nie z pasji, ale z chęci zarobienia kasy - bo skoro będzie odpowiednio duża grupa odbiorców, gra się sprzeda. Za "symulatorem Jezusa" nie stoi żadne duże studio, ba nie stoi nawet małe, które byśmy znali. Szukałem w sieci informacji o SimulaM, ale na nic nie trafiłem. Inaczej niż w przypadku wydawcy - będzie to nasze rodzime PlayWay, które ma na swoim koncie niejeden symulator, choćby znane i popularne produkcje z serii Car Mechanic Simulator, Ultimate Fishing Simulator, Farm Manager. W ich portfolio znajdziemy też takie tytuły, jak Robot Squad Simulator, 911 Operator, czy Thief Simulator. Trzeba przyznać, że wirtualny Jezus będzie miał dość ciekawe towarzystwo.

Symulator Jezusa

Oficjalny opis gry mówi o okresie od przyjęcia przez Jezusa chrztu aż do zmartwychwstania. Wspomina się o cudach, takich jak zamiana wody w wino, uzdrawianie czy chodzenie po wodzie - mamy móc skorzystać z ponad 30 cudów, dostajemy więc pełen pakiet, lepszy niż zestaw czarów w niejednym dużym RPG.

I am Jesus Christ to realistyczny symulator inspirowany historiami z Nowego Testamentu. Przenieś się do dawnych czasów i podążaj tą samą ścieżką, co Jezus Chrystus 2000 lat temu.

Osobie, która wymyśliła ten opis nie sposób odmówić fantazji, szczególnie z tym "realistycznym symulatorem".

Zastanawiałeś się kiedyś jak to jest być Nim? - jednym z najbardziej uprzywilejowanych i najsilniejszych ludzi na świecie?

Poza wspomnianymi cudami, wcielając się w Jezusa będziemy walczyć z Szatanem na pustyni, przeganiać demony a nawet uspokajać wzburzone morze. O ile oczywiście macie w domu choć Intel Core i3-2100/AMD Phenon II X4 965, 4GBG pamięci RAM i GeForce GTX 550 Ti lub Intel HD 620.

Akcja, Przygodowe, Rekreacyjne, Niezależne, Symulacje

- czytamy na stronie gry w serwisie Steam.

Tak, właśnie na Steamie ukaże się I am Jesus Christ, choć nie zdradzono jeszcze dokładnej daty premiery. "Wkrótce" może oznaczać zarówno okolice zbliżających się świąt, jak i przyszły rok oraz Wielkanoc - w sumie gra bardziej pasowałaby do tego drugiego święta, nie wierzę bowiem że producent i wydawca nie będą się chcieli wstrzelić w odpowiedni okres licząc na to, że ludzie dadzą się ponieść religijnemu duchowi. W końcu to produkcja dla osób zainteresowanych własnie religią.

Obejrzałem zwiastun i trudno powiedzieć, by powstał by wzbudzać kontrowersje. Wręcz przeciwnie, jest bardzo wyważony, przesycony wręcz pozytywnym przesłaniem. Przy okazji wygląda na dość budżetową produkcję, w związku z czym mam pewne wątpliwości. Co w zasadzie kieruje producentem i wydawcą? Trailer szybko rozszedł się po sieci, na Twitterze było go pełno, poszczególne uploady mają po kilkaset tysięcy wyświetleń? Marketing w zasadzie zrobił się sam i to w dodatku przy zwiastunie pokazującym grę, która bez Jezusa w tytule zostałaby wyśmiana, bo wygląda fatalnie. Samo zaciekawienie graczy sprzeda ten tytuł? W przedsprzedaży pewnie tak, jestem jednak bardzo ciekawy pierwszych recenzji i opinii, obawiam się bowiem totalnego pogromu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: