Gry

Mortal Kombat Project Ultimate: imponujący projekt (dostępny za darmo) w którym mierzy się blisko 100 wojowników!

Kamil Świtalski
2

Fanowskie projekty związane z grami są imponujące — a Mortal Kombat Project Ultimate na silniku M.U.G.E.N. jest tego doskonałym przykładem!

Mortal Kombat to klasyka gatunku bijatyk — seria od początku wzbudzała od groma emocji i... mimo upływu lat, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jej nowsze odsłony są, co najwyżej, bardziej dosłowne, a przez to jeszcze bardziej obrzydliwe i brutalne. Ale mimo tego nie brakuje miłośników serii — a ostatnie jej odsłony cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeżeli jednak tęsknicie do czasów 2D, a wszystkie dostępne oficjalnie części macie już ograne na wszystkie możliwe sposoby — to warto zainteresować się fanowskim projektem zbudowanym na freeware'owym silniku M.U.G.E.N. Tak, tym samym który debiutował w 1999 roku i przed laty dał nam cały pakiet rozmaitych mordobić z uwielbianymi postaciami m.in. z Dragon Balla.

Zobacz też: To najlepsza odsłona serii! Recenzja Mortal Kombat 11

Mortal Kombat Project Ultimate: to największe (i darmowe) Mortal Kombat jakie znajdziecie na rynku

Mortal Kombat Project Ultimate nie jest oficjalną odsłoną serii od Nether Realm — ale fani gier wielokrotnie już udowodnili, że potrafią zaopiekować się tematem z dużo większą czułością, niż wydawcy i ekipa, która po czasie woli skupić się na nowszych projektach, niż powrocie do przeszłości. Mortal Kombat Project Ultimate rozwijany jest już od lat — ekipa maczająca w nim palce cały czas dba o odpowiednie zbalansowanie rozgrywki, dodawanie kolejnych bohaterów przy zachowaniu możliwie jak najwyższej jakości wykonania. Wszystko to, rzecz jasna, z klasycznymi arenami w tle, no i — co dla wielu może okazać się kluczowe — całkowicie za darmo. Jak Mortal Kombat Project Ultimate wygląda i rusza się w praktyce możecie podejrzeć na poniższych materiałach:

Zobacz też: To nie była gra dla mnie, ale i tak wyrywałem kręgosłupy gdy rodzice nie patrzyli. Mortal Kombat to moja ulubiona bijatyka

Trzeba przyznać że gra wygląda świetnie — i od czasu w którym sam zagrywałem się w zbudowane na M.U.G.E.N. bijatyki — silnik przeszedł sporo zmian. Widać że nad tytułem pracowali pasjonaci, którzy zadbali o rozmaite niuanse i drobne szczegóły. Rzecz jasna w całości nie zabrakło też efektownych, brutalnych, wykończeń, które możemy zaserwować naszym oponentom.

Zobacz też: Powstaje nowa wersja filmu Mortal Kombat. Oby była tak dobra jak oryginał i nie tak zła jak dwójka

Jeżeli jesteście fanami Mortal Kombat w 2D i odświeżona trylogia która kilka lat temu trafiła na konsole i komputery okazała się dla Was ciosem w serce ze względu na jakość wykonania — to obok tego fanowskiego projektu nie powinniście przejść obojętnie. 95 wojowników do wyboru, do tego (wliczając w to dodatkowe) ponad 570 plansz, a wszystko to dostępne całkowicie za darmo. Mortal Kombat Project Ultimate (2019) możecie pobrać tutaj, a jeżeli chcielibyście zadbać też o pakiet dodatkowy plansz to wszystkie szczegóły z nimi związane znajdziecie w opisie tego filmu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: