Google

Zamiana tekstu na mowę od Google już po polsku!

Grzegorz Ułan
Zamiana tekstu na mowę od Google już po polsku!
57

Google coraz bardziej zaczyna interesować się polskim rynkiem, osobiście czekam na możliwość zakupu Nexusów czy Chromebooków w sklepie Google, ale cieszą i takie małe kroczki. Zwłaszcza w kontekście wcześniejszego udostępnienia Google Książki w naszym kraju, teraz będziemy mogli mieć je przeczytane...

Google coraz bardziej zaczyna interesować się polskim rynkiem, osobiście czekam na możliwość zakupu Nexusów czy Chromebooków w sklepie Google, ale cieszą i takie małe kroczki. Zwłaszcza w kontekście wcześniejszego udostępnienia Google Książki w naszym kraju, teraz będziemy mogli mieć je przeczytane przez syntezator głosowy w języku polskim i to w całkiem niezłym brzmieniu.

Aktualizacja aplikacji Zamiana tekstu na mowę pojawiła mi się przed chwilą, więc sprawdźcie w Google Play, powinna być już dostępna u wszystkich.

Po instalacji udajemy się do ustawień i wybieramy (HTC One) Język i klawiatura, później Przetwarzanie tekstu na mowę i na koniec Mechanizm Google przetwarzania tekstu na mowę, po czym instalujemy polski głos. W tej chwili dostępny tylko jeden - kobiecy.

Możemy skorzystać z niego przy książkach, tłumaczeniach jak i także przy wielu innych aplikacjach dostępnych w Google Play, wykorzystujących syntezator mowy. A więc, zapraszam do pobierania albo aktualizacji: Zamiana tekstu na mowę Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile