Google

Zamiana tekstu na mowę od Google już po polsku!

Grzegorz Ułan
57

Google coraz bardziej zaczyna interesować się polskim rynkiem, osobiście czekam na możliwość zakupu Nexusów czy Chromebooków w sklepie Google, ale cieszą i takie małe kroczki. Zwłaszcza w kontekście wcześniejszego udostępnienia Google Książki w naszym kraju, teraz będziemy mogli mieć je przeczytane...

Google coraz bardziej zaczyna interesować się polskim rynkiem, osobiście czekam na możliwość zakupu Nexusów czy Chromebooków w sklepie Google, ale cieszą i takie małe kroczki. Zwłaszcza w kontekście wcześniejszego udostępnienia Google Książki w naszym kraju, teraz będziemy mogli mieć je przeczytane przez syntezator głosowy w języku polskim i to w całkiem niezłym brzmieniu.

Aktualizacja aplikacji Zamiana tekstu na mowę pojawiła mi się przed chwilą, więc sprawdźcie w Google Play, powinna być już dostępna u wszystkich.

Po instalacji udajemy się do ustawień i wybieramy (HTC One) Język i klawiatura, później Przetwarzanie tekstu na mowę i na koniec Mechanizm Google przetwarzania tekstu na mowę, po czym instalujemy polski głos. W tej chwili dostępny tylko jeden - kobiecy.

Możemy skorzystać z niego przy książkach, tłumaczeniach jak i także przy wielu innych aplikacjach dostępnych w Google Play, wykorzystujących syntezator mowy. A więc, zapraszam do pobierania albo aktualizacji: Zamiana tekstu na mowę Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile