Płatności i bankowość

Zakupy w sklepach internetowych na całym świecie dzięki aplikacji PeoPay

Grzegorz Ułan
Zakupy w sklepach internetowych na całym świecie dzięki aplikacji PeoPay
1

Banku Pekao S.A. jako pierwszy wprowadzał w Polsce płatności zbliżeniowe HCE, teraz wraz z Mastercard udostępniają inną ciekawą nowość, a mianowicie płatności w sklepach internetowych na całym świecie poprzez aplikację PeoPay.

Płatności dokonywane w smartfonie zyskały szybką i prostą opcję, wystarczy podczas finalizowania transakcji kliknąć na płatność Masterpass, po czym wyświetli się nam ekran w aplikacji PeoPay ze szczegółami transakcji, który zatwierdzamy kodem ePIN. W przypadku płatności na desktopie po wybraniu płatności Masterpass skanujemy smartfonem z aplikacją PeoPay kod QR z ekranu komputera, a następnie zatwierdzamy transakcję w telefonie.

Bartosz Zborowski, dyrektor Biura Projektów Strategicznych Banku Pekao S.A.:

Rozwijając aplikację PeoPay stawiamy na dwa aspekty. Po pierwsze, chcemy, aby była ona jak najbardziej uniwersalną aplikacją płatniczą działającą w jak największej liczbie sklepów tradycyjnych i internetowych w kraju i za granicą. Po drugie, stawiamy na to, żeby płatności realizowane za jej pośrednictwem były szybkie i wygodne. Wprowadzenie możliwości płacenia aplikacją PeoPay także w ramach Masterpass, doskonale wpisuje się w naszą strategię. Z jednej strony, z płatnościami w Internecie wychodzimy za granicę. Z drugiej strony, płatności w Internecie stają się jeszcze prostsze i wygodniejsze – użytkownik wybierze i zapłaci za zakupy korzystając z jednego urządzenia: smartfona.

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe:

Przez Internet coraz częściej kontaktujemy się z innymi ludźmi, robimy zakupy czy korzystamy z usług finansowych. Nasze życie staje się więc coraz bardziej cyfrowe, co oznacza, że potrzebujemy nowych, innowacyjnych metod płatności. Takim rozwiązaniem jest aplikacja PeoPay zintegrowana z portfelem Masterpass. Bardzo cieszę się, że Bank Pekao S.A. dołącza do grona ponad 40 wiodących, europejskich banków, które oferują rozwiązanie płatnicze na miarę ery cyfrowej, jakim jest Masterpass.

W dobie globalizacji i coraz większej popularności zakupów internetowych na zagranicznych platformach w naszym kraju to ciekawe i właściwe posunięcie. Cieszy fakt, że polskie banki dostrzegają ten trend wśród polskich internautów, mam nadzieję, że wkrótce i pozostałe banki będą wprowadzać podobne udogodnienia dla swoich klientów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu