Polska

Android Pay wkrótce w Polsce - konferencja w przyszłym tygodniu

Konrad Kozłowski
Android Pay wkrótce w Polsce - konferencja w przyszłym tygodniu
23

Już za tydzień, 16 listopada, odbędzie się konferencja Google, na której poznamy wszystkie szczegóły odnośnie wdrożenia usługi Android Pay w Polsce. Tytuł wydarzenia nie pozostawia bowiem żadnych złudzeń - "Zbliżasz. Płacisz. Gotowe."

O nadejściu Android Pay do Polski pisaliśmy wielokrotnie. Ostatni raz wspominaliśmy kilka miesięcy temu - wtedy wydawało się, że uruchomienie usługi nad Wisłą nastąpi nieco szybciej, jeszcze przed zakończeniem III kwartału tego roku. Być może połowa listopada była terminem wybranym już wcześniej, być może nastąpił poślizg - tego nie wiemy.

Według informacji uzyskanych przez Cashless na sam początek wsparcie dla Android Pay mają oferować banki Alior i BZ WBK, wspomina się też o mBanku. Deklaracje obsługi Android Pay zapowiadały Millenium oraz ING. Stan faktyczny poznamy w przyszłym tygodniu.

Warto nadmienić, że jeszcze przed zaproszeniem mediów na konferencję, na smartfonach użytkowników Androida pojawiła się aplikacja Android Pay. To właśnie wewnątrz niej będziemy mogli skonfigurować konto oraz dodać nasze karty płatnicze - ukończenie tego procesu nie jest jeszcze możliwe, ale sytuacja najwyraźniej niebawem ulegnie zmianie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu