Płatności i bankowość

Płatności BLIK-iem dostępne już na Allegro

Grzegorz Ułan
Płatności BLIK-iem dostępne już na Allegro
15

Dwa tygodnie po premierze BLIK-a w PayU, opcja tej płatności trafia na Allegro. To bez wątpienia duży krok w popularyzacji tego systemu płatności.

Skorzystają z pewnością na tym kupujący, którzy zyskają nowy, szybki sposób płatności, bez konieczności opuszczania stron Allegro podczas zakupów i logowania się do bankowości elektronicznej w swoim banku.

Przemysław Budkowski, prezes Allegro:

Wygoda i intuicyjność jest kluczowym elementem wpływającym na stały wzrost popularności sprzedaży w Internecie. Cieszymy się, że BLIK stworzony przez największe polskie banki i zyskujący uznanie klientów jest już dostępny na Allegro.

Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

Wdrożenie BLIKA na Allegro jest dla Polskiego Standardu Płatności zakończeniem etapu budowania sieci akceptacji płatności w polskim e-commerce. Sposób implementacji BLIKA w Allegro wyznacza standardy dla całego rynku e-commerce, który w chwili obecnej coraz bardziej oczekuje od płatności mobilnych wygody dla użytkownika i wysokiej konwersji transakcji. Z dużą satysfakcją oddajemy wspólnie z Allegro mobilnym użytkownikom bankowości nową jakość w dokonywaniu płatności online.

Ta ekspansja BLIK-a, wydaje się jeszcze ciekawsza w kontekście dzisiejszej premiery Android Pay w Polsce. Jestem niezmiernie ciekawy, jak przełoży się to na popularność obu usług i co wybiorą klienci? Oczywiście wszystko też zależy od tego, ile banków przystąpi do Android Pay, na początku na pewno nie będzie to taka liczba, jak w przypadku BLIK-a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu