Polska

Zakupy w Biedronce możliwe w każdą niedzielę - już nie tylko na dworcach

Kamil Świtalski
21

Zakupy w niedziele niehandlowe w Biedronce stają się możliwe nie tylko na dworcach. Wytrychem okazała się aplikacja Glovo.

Większość zdążyła już przywyknąć do niedzielnego zakazu handlu. Nie ma już co roztrząsać tego, czy to rozwiązanie ma sens -- ci którzy najbardziej potrzebują coś dokupić, po prostu śmigają do małego lokalnego biznesu w okolicy. W ostateczności, jeżeli mają taką możliwość, jadą do Biedronki na dworcu, gdzie sklep też jest otwarty. Ale uwielbiana sieć sklepów znalazła nowy sposób na obejście niedzielnego zakazu handlu: kluczem jest tutaj współpraca z Glovo, która ruszyła niespełna miesiąc temu.

Zobacz też: Pożegnajcie PizzaPortal, Glovo rzuci wyzwanie Pyszne.pl

Niedzielne zakupy w Biedronce możliwe dzięki Glovo

 Biedronka nawiązując współpracę z Glovo postawiła warunek, że wszystkie produkty z ich sklepu w aplikacji Glovo będą w cenach ze sklepu stacjonarnego, włącznie z cenami promocyjnymi. Jedyny dodatkowy koszt, to koszt dowozu w wysokości 9,99 zł bez konkretnych limitów wagowych, ale nie przekraczających fizycznych możliwości jednego dostawcy.

-- informował przy okazji wprowadzania współpracy Grzegorz. Wtedy też opcja takich zakupów dostępna była w dziesięciu miastach -- ale współpraca rozwija się dynamicznie i już teraz taka opcja dostępna jest w szesnastu miastach (Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Płocku, Rzeszowie, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie i Lublinie) -- a na tym jeszcze nie koniec, bo w kolejnych tygodniach taka opcja ma trafić do kolejnych miejscowości. A wraz z nią możliwość zamówienia zakupów tego samego dnia -- także w niedzielę, co pozwoli obejść dotychczasowy zakaz. Tutaj również cały proces ma zająć nie więcej około godziny od momentu złożenia zamówienia -- a te przyjmowane są w godzinach od 10, do 22:30. Chociaż wiadomo, że w momentach wzmożonego zainteresowania wszystko może się przedłużyć.

Źródło: Business Insider Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu