Polska

Takie rozwiązania wpływające na nasze bezpieczeństwo chętnie zobaczę na ulicach

PK
Piotr Kurek
9

Potrzeba jest matką wynalazków. Obecna sytuacja z koronawirusem wymusza na nas częstą dezynfekcję rąk — także w przestrzeni publicznej. A jak najlepiej to zrobić? Wykorzystując inteligentne, polskie dozowniki do płynu dezynfekującego.

Od dawna mówi się, jak ważna jest higiena. Regularne mycie rąk w ostatnich tygodniach jest przypominane niemal na każdym kroku. Ciekawy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni publicznej ma polska firma SEEDiA, która zaprezentowała właśnie serię inteligentnych dozowników płynu dezynfekującego, które w najbliższym czasie mogą stać się elementem architektury polskich miast.

Zobacz też: Tak wygląda nasza przyszłość w miastach. Czy dbacie już o przestrzeń na swoją starość?

Krakowska SEEDiA znana jest z nowoczesnego podejścia do przedmiotów użytku publicznego w polskich miastach. Ławki solarne z WiFi, ładowarką do telefonów i podświetleniem, kosze na śmieci informujące o ich zapełnieniu, wolnostojące kioski informacyjne, czy wiaty pełniące funkcje informacyjno-multimedialne. A już teraz do grona tego typu urządzeń dołącza seria dozowników płynu dezynfekującego. Rozwiązanie idealnie wpisuje się w obecną sytuację i już wkrótce może stać się ważnym elementem w miejskiej przestrzeni publicznej.

Solarny Dozownik Płynu BASIC i BASIC+

Solarne dozowniki płynu, jak już sama nazwa wskazuje, mogą być zasilane energią słoneczną, gdy ustawione są na zewnątrz. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można ich wykorzystywać min. w biurach, czy galeriach handlowych — nic bardziej mylnego. Urządzenia posiadają automatyczne podajniki płynu dezynfekcyjnego. Wyposażone są w czujnik, który uruchamia się samoczynnie po wsunięciu rąk pod dyszę dozującą właściwą ilość płynu. Komunikacji z chmurą i zarządzanie przez aplikację mobilną pozwoli na szybką reakcję odpowiednich osób, które będą mogły szybko uzupełnić ilość płynu w butli, co zagwarantuje utrzymanie zawsze napełnionego zbiornika.

Inteligentne dozowniki płynu dezynfekującego SEEDiA mogą wkrótce stać się ważnym elementem przestrzeni publicznej polskich miast

W serii dozowników pojawiły się trzy urządzenia ze stali nierdzewnej różniące się funkcjonalnościami. BASIC i BASIC+ różnią się liczbą dozowników i panelami fotowoltaicznymi. Oba wyposażone są w 10 l pojemnik na płyn, czujnik poziomu płynu, akumulator o pojemności 22 Ah, sensory zmierzchu, porty USB do szybkiego ładowania sprzętów mobilnych i oferują wsparcie poprzez aplikację webową i mobilną. BASIC ma jeden dozownik i panel 30 W, a BASIC+ wyposażono w dwa dozowniki i 45 W panel.

Solarny Dozownik Płynu z InfoKioskiem

Trzecim przedstawicielem serii jest InfoKiosk wyposażony w 90 W panel fotowoltaiczny, akumulator 44 Ah, 31,2-calowy wyświetlacz E-Ink oraz dodatkowy moduł audio. Poza dezynfekcją takie urządzenie spełnia dodatkowe funkcje edukacyjne i informujące wykorzystujące obraz i dźwięk, które można zdalnie wgrywać i zmieniać. Dodatkowo, urządzenia mogą zostać wyposażone sensory smogu i pogody oraz w rozwiązania umożliwiające stworzenie hotspotu.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu