Microsoft

Zainstaluj tę aplikację i kontroluj Windows Phone nie dotykając ekranu

Konrad Kozłowski
49

Glance screen jest jedną z moich ulubionych cech Windows Phone. Bardzo brakuje mi tej funkcji w iPhonie i gdy myślalem, że Microsoft nie będzie w stanie zaintrygować czymś jeszcze, udostępniona została aplikacja Gestures, która zmienia sposób interakcji ze smartfonem. W tak wielu sytuacjach chcia...

Glance screen jest jedną z moich ulubionych cech Windows Phone. Bardzo brakuje mi tej funkcji w iPhonie i gdy myślalem, że Microsoft nie będzie w stanie zaintrygować czymś jeszcze, udostępniona została aplikacja Gestures, która zmienia sposób interakcji ze smartfonem.

W tak wielu sytuacjach chciałbym, by telefon po prostu wiedział o co mi chodzi. Nic nie znaczące dziś gesty można jednak przekuć w konkretne zachowania urządzenia ułatwiającego nam każdego dnia kontakt z innymi. Na czym to może polegać? Dla przykładu przyłożenie dzwoniącego telefonu do ucha poskutkuje odebraniem połączenia, odłożenie na blat telefonu podczas trwającej rozmowy ma zaskutkować przełączeniem na głośnik, a odwrócenie go ekranem do dołu wyciszy mikrofon. W przypadku przychodzącego połączenia ostatnia czynność pozwoli na wyciszenie dźwięku dzwonka.

Powyższe przykłady nie są jednak przypadkowe, ponieważ właśnie te akcje są już dostępne w aplikacji Gestures Beta dla Windows Phone. Jest ona dostępna naturalnie za darmo w Sklepie Windows Phone, a odpowiedzialny jest za nią sam Microsoft. Co istotne, aplikacja działa na Windows Phone 8 i 8.1, a lista urządzeń, na których oferowane funkcje są ograniczone zawiera jedynie trzy modele. Są to Lumie 630, 635 i 530. Aplikacja jest jeszcze w wersji beta, więc nie wszystkie funkcje muszą działać poprawnie. Śmiało można jednak pochwalić Microsoft za kolejną ciekawą inicjatywę.

Sama mobilna platforma Microsoftu nie ma jednak łatwo. "Odwracają się" od niej także ci najbardziej oddani użytkownicy, którzy bronili Windows Phone i dostarczali nam na temat tego systemu najciekawszych informacji. Od Windows Phone odwraca się także niejako sam Microsoft, oferujący w lepszej postaci swoje usługi na innych platformach. Być może jest to tylko okres przejściowy, tak zwana cisza przed burzą, którą to naturalnie będzie Windows 10. Ten trafić ma także na urządzenia mobilne, ale jakie konkretne zmiany czekają system dla smartfonów? Na ten temat nie znamy żadnych konkretów. Powinno to zmienić się jednak jak najszybciej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu