Microsoft

Integracja z Xbox i Cortaną - oto pierwsze konsumenckie zmiany w Windows 10

Jakub Szczęsny
Integracja z Xbox i Cortaną - oto pierwsze konsumenckie zmiany w Windows 10
22

Osoby skupione wokół nowego Windows czekają na najbliższą konferencję, na której Microsoft zaprezentuje to, na co oczekuje się najbardziej - typowo konsumenckie usprawnienia w kolejnej odsłonie okienek. Przy okazji oczekuje się, że gigant uchyli rąbka tajemnicy w sprawie platformy dla smartfonów....

Osoby skupione wokół nowego Windows czekają na najbliższą konferencję, na której Microsoft zaprezentuje to, na co oczekuje się najbardziej - typowo konsumenckie usprawnienia w kolejnej odsłonie okienek. Przy okazji oczekuje się, że gigant uchyli rąbka tajemnicy w sprawie platformy dla smartfonów.

Ten miesiąc należał do Cortany, która została ujawniona na wideo - Microsoft prze ku scaleniu rozsianych po ekosystemie rozwiązań. Nie bez powodu mówi się o jednym Windows - a fakt unifikacji zostanie jeszcze mocniej zaakcentowany. Cortana natomiast potrafi jak na razie niewiele w porównaniu z "komórkową" odsłoną - nie można jednak oczekiwac pełnej funkcjonalności we wczesnej wersji rozwojowej systemu.

W wyciekłej do Internetu kolejnej kompilacji Windows 10 znajduje się nowa aplikacja dla usługi Xbox. W tym wypadku także mamy do czynienia z bardzo wczesną wersją programu i trzeba się liczyć z tym, że w finalnym wydaniu będzie się ona prawdopodobnie bardzo różnić od tego, co otrzymaliśmy do tej pory. Mamy w niej dostęp do właściwie całości usługi - osiągnięć, listy znajomych, dziennika aktywności oraz sklepu dla konsoli Xbox. Oczekuje się, że nastąpi także integracja ze SmartGlass, dzięki któremu otrzymujemy nowe możliwości obsługi naszej konsoli.

Dodane zostały także nowa animacje do TaskView w Windows 10. Ciekawym faktem są kroki ku wyeliminowania tradycyjnego Panelu Sterowania na rzecz ekranu Ustawienia, który odtąd będzie podobny w budowie i funkcjonalności do tego, co oferuje nam w Windows 7, 8 i aktualnej wersji "10" dziesiątki wspomniany wyżej, standardowy panel.

Ponadto, wprowadzono zmiany do Sklepu, który obok aplikacji i gier będzie oferować również muzykę, filmy i programy telewizyjne. To natomiast dowód na to, że Microsoft mocno pracuje nad integracją swoich pokrewnych usług z centralnym repozytorium, jakim jest Sklep Windows. Podobnie może być także z wersją Sklepu dla Windows (Phone) 10.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Źródło: TheVerge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu