Microsoft

21 stycznia Microsoft odpowie na więcej pytań w sprawie Windows 10

Jakub Szczęsny
21 stycznia Microsoft odpowie na więcej pytań w sprawie Windows 10
15

Minęło już trochę czasu od przekazania Windows 10 w Technical Preview do publicznych testów. Wczoraj członkowie programu Windows Insider otrzymali wiadomości e-mail, a także i Microsoft podał do wiadomości publicznej informację o tym, iż konferencja prasowa na temat Windows 10 odbędzie się 21 styczn...

Minęło już trochę czasu od przekazania Windows 10 w Technical Preview do publicznych testów. Wczoraj członkowie programu Windows Insider otrzymali wiadomości e-mail, a także i Microsoft podał do wiadomości publicznej informację o tym, iż konferencja prasowa na temat Windows 10 odbędzie się 21 stycznia w Redmond, gdzie gigant odpowie na trochę więcej pytań w sprawie kolejnej wersji okienek. Oczekuje sie, że zostanie zaprezentowana wersja konsumencka nowego OS-u, a także i współfunkcjonująca z nim platforma mobilna.

Microsoft musi teraz udowodnić, iż rzeczywiście kroczy dobrą drogą. Problemem poprzedniej wersji Windows było to, iż gigant chciał zrobić mleko z sera - tak się nie da. Wciskanie dotykowego interfejsu wszędzie tam, gdzie jest on niepożądany nie sprawdziło się - chociaż istnieją teorie, iż Microsoft z premedytacją zbudował "ósemkę" tak, by wręcz wbić owe rozwiązanie do głowy konsumentów na siłę. A wszystko to po to by, gdy już upowszechnią się rozwiązania hybrydowe i tablety z Windows, uzytkownicy byli już przyzwyczajeni do nowego rozwiązania. Jakoś tego nie kupuję.

Wiele pytań zadaje się w sprawie jedności Windows dla każdego urządzenia. Lekarstwem na dysproporcje między naturalnymi możliwościami obsługi tabletów, smartfonów, desktopów, laptopów, hybryd są znaczne i mechanizm automatycznego przystosowywania interfejsu do aktualnego scenariusza użytkowania komputera jest wręcz wymagany w wypadku Windows 10.

Cokolwiek teraz się mówi, Windows 10 może być świetną okazją do przypieczętowania "nowego" w Microsofcie, które zaprowadził tam Nadella. Gigant jeszcze nigdy nie był tak "fajny", przyjazny dla użytkownika i tak... hojny. Oprócz daleko posuniętej eksternalizacji do innych ekosystemów, słyszy się na przykład, że członkowie programu Windows Insider będą mogli bezproblemowo zaktualizować system do wersji RTM.

Owa konferencja będzie także świetną okazją do wywnioskowania, co jeszcze Microsoft szykuje dla nas w przyszłości - zapewne i w tej kwestii zostanie dużo powiedziane. Osobiście oczekuję jeszcze szerszego zasięgu Cortany - ze szczególnym uwzględnieniem Polski, gdzie rozwiązania mobilne Microsoftu są naprawdę mocne.

Grafika: 1, 2

Źródło: BGR

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu