Świat

Zadaj pytanie twórcy Steama – Gabe Newell na Reddicie – najciekawsze odpowiedzi

Kamil Ostrowski
Zadaj pytanie twórcy Steama – Gabe Newell na Reddicie – najciekawsze odpowiedzi
8

Zastanawialiście się kiedyś nad kwestiami związanymi z platformą Steam, nad kulturą pracy i życiem w firmie Valve, nad życiem ich twórców, albo po prostu nad tym, ile miał lat Gabe Newell, kiedy zaczął programować? W takim razie koniecznie sprawdźcie sesję AMA na Reddicie. Albo po prostu przeczytajc...

Zastanawialiście się kiedyś nad kwestiami związanymi z platformą Steam, nad kulturą pracy i życiem w firmie Valve, nad życiem ich twórców, albo po prostu nad tym, ile miał lat Gabe Newell, kiedy zaczął programować? W takim razie koniecznie sprawdźcie sesję AMA na Reddicie. Albo po prostu przeczytajcie najciekawsze wypowiedzi zebrane w jednym wpisie.

Raz na jakiś czas zdarza się, że wielcy tego świata pojawiają się w różnego rodzaju serwisach i organizują sesje „AMA” czyli „ask me anything” (ang. zapytaj mnie o cokolwiek). Właśnie trwa jedna z nich – jeżeli się pospieszycie i będziecie mieli szczęście, możliwe że padnie odpowiedź na Wasze pytanie.

Ile miałeś lat kiedy zacząłem programować? Jakiego języka używałeś w pierwszej kolejności?

Miałem trzynaście lat. Był to język ALGOL (zainteresowanych odsyłam do Wikipedii – prawdziwa prehistoria – dop. Kamil Ostrowski)

Jaką najdziwniejszą/najśmieszniejszą rzecz przesłano Wam pocztą?

Użytkownicy 4Chana wysłali nam kiedyś zamkniętą skrzynię z dopiskiem, że możemy od nich kupić kluczyk. Sprzedaliśmy ją na Craigslist.

Czy Steam Music doczeka się integracji z Pandorą albo Spotify? Nie mam kolekcji muzyki per se, w dużej mierze używam usług streamingowych i radia internetowego.

Tak, pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami, które prawdopodobnie Ci się spodobają.

Jakie będą największe ulepszenia w silniku Source 2 w stosunku do poprzedniej wersji?

Przede wszystkim będziemy skupiać się na zwiększeniu produktywności w kwestii tworzenia własnej zawartości. (...) (czyli zawód wirtualnego rzemieślnika dalej będzie rozkwitał – dop. Kamil Ostrowski)

Jaka jest Twoja ulubiona gra poza tymi stworzonymi przez Valve?

Mario 64

Jaka jest obecna sytuacja w kwestii Counter-Strike: Global Offensive na Linuxa?

Pracujemy nad tym, ale nie mamy daty premiery.

Czy popularność Dota 2 była niespodziewana? Gdzie odbędzie się The International 4 (największy turniej Dota 2 na świecie – dop. Kamil Ostrowski)

Wiedzieliśmy, że dużo osób gra w pierwszą Dotę, więc mieliśmy nadzieję, że jeżeli wykonamy kawał dobrej pracy, to wielu graczy skusi się na Dota 2. Jeżeli chodzi o International, to te kwestie nie są jeszcze domknięte, ale najprawdopodobniej będzie to Key Arena w Seattle (które może zmieścić do 17 000 osób – dop. Kamil Ostrowski) (...).

To tylko wybrane wypowiedzi. Unikałem poruszania większości osobistych tematów, albo żartów zbyt hermetycznych. Polecam rzucić okiem na całą dyskusję – po przerwie Gaben wróci, żeby odpowiedzieć na kolejne pytania, zanim sesja zostanie zamknięta.

Mnie osobiście najbardziej ucieszyła wiadomość, że Valve pracuje nad implementacją usług streamingowych do klienta Steam. W ogóle nie mam już na dysku twardym plików z muzyką, więc wsparcie dla Deezera czy Spotify powitałbym z ogromną radością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ValvesteamRedditGabe Newell