Świat

Pizza Hut pokazuje, jak można wykorzystać najnowsze technologie w restauracjach!

Tomasz Krela
Pizza Hut pokazuje, jak można wykorzystać najnowsze technologie w restauracjach!
13

Sieciowe restauracje, czy też bary fastfood są do bólu przewidywalne, jeśli chodzi o wizyty w nich. To z jednej strony ich siła, gdyż wiemy, czego się spodziewać, będąc nawet na drugim końcu świata. Przebywamy w znajomych wnętrzach i jemy znajome potrawy. Z drugiej strony jednak wizyta w takim miejs...

Sieciowe restauracje, czy też bary fastfood są do bólu przewidywalne, jeśli chodzi o wizyty w nich. To z jednej strony ich siła, gdyż wiemy, czego się spodziewać, będąc nawet na drugim końcu świata. Przebywamy w znajomych wnętrzach i jemy znajome potrawy. Z drugiej strony jednak wizyta w takim miejscu nie powoduje u nas wypieków na twarzy. Pizza Hut pokazała, jak to można zmienić. Oczywiście z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy nauki i techniki.

Zamawianie Pizzy jest tak zwyczajną i przewidywalną czynnością, że większość z nas nawet bez namysłu i zapoznaniem się z menu rzuca nazwę swojej ulubionej wersji i wie, co dostanie do zjedzenia. Pizza to potrawa, która dzięki włoskim emigrantom oraz kulturze masowej zyskała popularność na całym świecie. Na kanwie tego sukcesu powstała również sieć Pizza Hut, która oferuje amerykańską wersję tej kultowej potrawy. Jak przystało na amerykanów, nawet zamówienie jedzenia można okrasić dawką najnowszych gadżetów elektronicznych.

Pizza Hut opublikowała w serwisie YouTube materiał wideo, przedstawiający koncepcję interaktywnego stołu, który ma służyć nie tylko do jedzenia, a może przede wszystkim do zamawiania jedzenia. Przy pomocy tego stołu krok po kroku, skomponujemy pizze. Wybierzemy wielkość i rozmiar ciasta oraz dokładny rodzaj i ilość składników.

Koncepcja takiego stołu prezentuje się rewelacyjnie. Tym bardziej, że dzięki komunikacji NFC możliwe będzie bezpośrednie zapłacenie za zamówienie. Stół po złożeniu zamówienia będzie również wskazywał szacowany czas, jaki pozostał do otrzymania zamówienia. W tym samym czasie, jak pokazuje w swoim filmie sieć restauracji, będziemy mogli zagrać w jedną z wszystkim doskonale znanych gier, przeznaczonych na urządzenia mobilne.

Co najciekawsze, takie rozwiązania są już gotowe do wdrożenia. Interaktywne stoły powstają również w Polsce, oprogramowanie wystarczy stworzyć w oparciu o system Android lub Windows i można rzecz „smacznego”. Jedyną przeszkodę, jaką obecnie trzeba bezsprzecznie wskazać to koszty całego takiego stołu, jednak takie koszty nie powinny robić większego wrażenia. Wszak takimi posunięciami można bez problemu zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia lokalu. Tego typu gadżet byłby z pewnością nie lada atrakcją, idealnie wpisującą się w obecne trendy elektroniki użytkowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aplikacje mobilneNFCSmartfon