Polska

Z programu Payback wycofują się Allegro i Empik

Grzegorz Ułan
Z programu Payback wycofują się Allegro i Empik
50

Payback to chyba jeden z najstarszych programów lojalnościowych, dzięki któremu mogliśmy zbierać punkty za zakupy i wymieniać je później na różne przedmioty.

Siłą programu byli jego partnerzy, ale coś ostatnio zaczyna się sypać, bo odchodzą z niego duzi gracze. Mowa tu o jednym głównym partnerze, czyli Empik, gdzie punkty można zbierać jeszcze do 16 sierpnia oraz dwóch oficjalnych partnerów - Allegro, do 31 lipca i Bank Zachodni WBK do 1 sierpnia 2016 roku.

Na profilu FB Payback największe zdziwienie i rozżalenie łączy się z zakończeniem współpracy przez Allegro, to dla niektórych użytkowników oznacza praktycznie rozstanie się z tym programem.

Nie chciałbym tu wyrokować i ogłaszać koniec tego programu lojalnościowego, ale odejście tak dużych partnerów, może świadczyć o jakiś problemach, a być może model ten już przebrzmiał i przestał się sprawdzać. Ostatnio pisałem o wejściu na polski rynek szwedzkiego Refunder, gdzie bezpośrednio podczas zakupów u partnerów zyskujemy konkretne zwroty w formie gotówki, bez zbierania punktów i żmudnego liczenia, by w bliżej nieokreślonym czasie dopiero wymieniać to na jakieś przedmioty. Więc być może ten model czeka teraz lepsza przyszłość, no i bardziej wymierne korzyści dla kupujących.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot