E-commerce

Refunder, szwedzki pomysł na „cashback” wchodzi do Polski

GU
Grzegorz Ułan
33

Dostaliśmy właśnie informację na email, że szwedzki serwis typu „cashback” uruchamia bliźniaczy odpowiednik w Polsce pod adresem Refunder.pl.

O co chodzi z tym „cashback”? Opisywałem już Wam podobny pomysł pod nazwą biletplus, który z czasem przemienił się w Planet Plus.

Wtedy, cała jego idea polegała na tym, że gromadzili na swoich stronach oferty polskich sklepów internetowych, z którymi współpracowali i klienci, którzy dokonywali zakupów za ich pośrednictwem dostawali jakiś procentowy zwrot za te zakupy.

Refunder ma to rozwiązane dużo bardziej funkcjonalnie, nie trzeba bowiem każdorazowo odwiedzać serwisu i wyszukiwać w nim interesujących nas produktów, można skorzystać przy tym z rozszerzenia do przeglądarki i podczas normalnego wyszukiwania, jak to zwykle robimy w Google, będziemy mogli wybierać oferty, promowane takimi zwrotami, które będą wyróżnione na liście wyszukiwań.

Obecnie w ofercie jest ponad 500 sklepów, taki jak Zalando, Agito, Microsoft czy OleOle!. Co ciekawe jest też popularny u nas AliExpress, więc na pewno każdy z Was znajdzie interesujące Was oferty w ulubionych sklepach, zyskując przy tym nawet kilkuprocentowe zwroty na konto bankowe czy PayPal.

Osobiście wydaje mi się to bardzo fajną opcją, a na pewno lepszą niż zbieranie jakiś kodów czy pieczątek. Myślę też, że przyjmie się w naszym kraju, a dodatkowe rozszerzenie powinno przyspieszyć ten proces. Zwroty wahają się od 1% do 20%, jednak w przypadku, gdy robimy sporo zakupów w sieci, z czasem możemy uzbierać niezłą sumę na koncie za same zwroty nawet te z 1%. Warto spróbować, zwłaszcza, że to nic nie kosztuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: