Polska

Studia z druku 3D na Politechnice Warszawskiej

Grzegorz Ułan
Studia z druku 3D na Politechnice Warszawskiej
14

Zaledwie tydzień temu pisałem Wam o nowym kierunku na AGH - Informatyka społeczna, a dziś Politechnika Warszawska ogłosiła uruchomienie nowego kierunku od nowego roku akademickiego studiów podyplomowych z druku 3D.

Naprawdę dobrze zaczyna się dziać w polskim szkolnictwie, że zaczęli dostrzegać postęp technologiczny i konieczność dostosowania się do nowych trendów w nauczaniu.

Prognozy na kilka kolejnych lat przewidują niezwykle dynamiczny wzrost rynku druku 3D – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Już teraz rośnie zapotrzebowanie na specjalistów i przedsiębiorców posiadających wiedzę w tym obszarze.

Akademia 3D uruchomiła już własną stronę www i fanpage na Facebooku, gdzie można się zapoznać ze szczegółami studiów oraz planem zajęć.

Studia są prowadzone przez najlepszych wykładowców Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz praktyków projektowania i wytwarzania 3D i zapewniają zarówno silne podstawy teoretyczne, jak i wiedzę praktyczną, którą gwarantuje współpraca z renomowanym Wolf Project Studio, jednym z biznesowych pionierów druku 3D w Polsce.

Studia zakończą się projektem, w którym każdy absolwent zaplanuje oraz zrealizuje kompletny proces produkcyjny z wykorzystaniem druku 3D – od idei, poprzez model wirtualny, analizy numeryczne, wytworzenie z użyciem specjalistycznych drukarek 3D, aż po obróbkę i prezentację produktu.

Pierwszy semestr będzie wyglądał następująco:

Z pozostałymi semestrami i szczegółami zajęć możecie zapoznać się tutaj. Brawo i czekamy na więcej, na co teraz? Studia SI?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu