YouTube

TikTokowe filmiki na YouTube wreszcie pojawią się na tabletach

Kacper Cembrowski
TikTokowe filmiki na YouTube wreszcie pojawią się na tabletach
5

Wszyscy chcą być jak TikTok - i to już wiemy od jakiegoś czasu. Jeśli jesteście fanami krótkich treści na YouTube i ubolewaliście, że nie możecie ich oglądać na swoim iPadzie czy jakimkolwiek tablecie z Androidem, mamy świetne wieści.

Aplikacje społecznościowe czerpią od siebie inspiracje garściami, o czym wielokrotnie już informowaliśmy - Instagram chociażby podebrał pomysł Relacji od Snapchata, lecz nic nie zrobiło takiej furory, jak chiński TikTok. Teraz dosłownie każdy chce mieć swoją własną wersję tego typu materiałów i pojawiają się one na Facebooku, Instagramie, YouTube i wielu innych platformach, których byście o taki format nigdy nie podejrzewali. Krótkie filmiki zwyczajnie zawładnęły całym internetem w ostatnich latach.

Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że ten schemat działa. Wprowadzone w 2020 roku Shorts na YouTube zdążyły wygenerować łącznie ponad 5 bilionów (tak, bilionów) wyświetleń. Jest to naprawdę zatrważający wynik pod każdym względem - a szczególnie robi wrażenie, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że te były dostępne wyłącznie w wersji przeglądarkowej serwisu oraz aplikacji na smartfony z Androidem i iOS.

Shorts nie były jednak dostępne na tabletach, co jest szczerze zadziwiające. Google jednak zapewnia, że sytuacja ulegnie zmianie - i amerykańska firma planuje rozszerzyć wersję aplikacji na tablety z Androidem i iPadOS o TikTokowe filmiki. Firma zapewnia, że Shorts zadebiutują na tabletach w najbliższych tygodniach.

Po wdrożeniu funkcji w życie na tabletach na dolnym pasku w aplikacji pojawi się zakładka Shorts, w której będziemy mogli popaść w wir krótkich materiałów - bo chociaż TikTok wzbudza we mnie dość negatywne emocje, to sam potrafię wciągnąć się na absurdalnie długi czas w ten format na YouTube czy Instagramie.

Jesteście fanami tego typu rozrywki, a jeśli tak, to z której platformy oferującej krótkie materiały wideo korzystacie najczęściej? A może jesteście sceptykami TikToka i nie porwał Was ten trend? Dajcie znać w komentarzach.

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu