Mobile

Sorted - najprostszy i najszybszy mobilny menadżer zadań oparty na gestach

Grzegorz Ułan
Sorted - najprostszy i najszybszy mobilny menadżer zadań oparty na gestach
9

Uwielbiam różnego różnego rodzaju menadżery zadań, to-do czy przypominajki. Testuje każdą pozycję, która wpadnie mi w ręce, jednak zwykle po jakimś czasie rezygnuje z nich i usuwam, kiedy okazuje się, że jednak szybciej mi ustawić zadania czy przypomnienia w zwykłym budziku.

Nie wprowadzam ich aż tak dużo i dostępne aplikacje do zadań są zwyczajnie zbyt rozbudowane i skomplikowane, jak na moje potrzeby. Ostatnio trafiłem jednak na Sorted, które jest zupełnie inne, proste i intuicyjne. Konkretne zadania czy przypomnienia dodaje się praktycznie w kilka sekund i to przy pomocy tylko 3 gestów. Jedynie, co trzeba wpisywać to temat zadania, nie ma żadnych innych dodatkowych formularzy do wypełnienia.

Sorted - dodawanie zadania

Aby dodać zadanie, wystarczy dotknięcie wybranego dnia, od razu uruchomi się panel z wpisaniem jego treści, po czym suwakiem po lewej stronie ustawiamy godzinę i gotowe.

Sorted - przenoszenie zadań

Zadania można przenosić w obrębię jednego dnia, dłużej przytrzymując wybraną pozycję i przenosząc ją w inne miejsce. Dajmy na to, mamy zadanie z terminem na 8:00, następne z terminem na 12:00, gdy przeniesiemy pierwszą pozycję za tą drugą, jej godzina wykonania zmieni się na taką samą jak ta druga. By przenieść zadanie na inny dzień, wystarczy przesunąć w lewo daną pozycję, przejdzie wtedy w tryb edycji zmieniając kolor na czerwony, po czym wysuwamy z dolnego menu panel kalendarza i wybieramy inny dzień, zatwierdzamy i gotowe.

Poszczególnym zadaniom można nadawać etykiety, wtedy grupują się nam automatycznie w menu, gdzie możemy je przeglądać w rozróżnieniu na rodzaje zadań. Listę zadań można sortować według alfabetu lub zadanego terminu na wykonanie, dostępny jest też panel ze statystykami wykonanych zadań.

Jeśli mamy wiele pozycji danego dni i chcemy przesunąć ich termin, bez problemu i szybko zaznaczymy je wszystkie i gestem, albo w górę albo w dół zmienimy ich termin. W przypadku, gdy chcemy zwiększyć odstęp godzinowy pomiędzy dwoma zadaniami, również w trybie edycji, dwoma palcami w geście rozszerzającym zwiększymy odstęp pomiędzy nimi, przeciwny gest, zmniejsza ten odstęp.

Cała konstrukcja aplikacji opiera się na osobnych panelach dla każdego dnia, przechodzimy do nich przesuwając palcem w lewo lub w prawo, w ten sposób mamy cały czas wygodny i przejrzysty podgląd na jeden dzień. Oczywiście, jeśli chcemy przeskoczyć do dnia na przykład z następnego miesiąca, możemy skorzystać z widoku kalendarza wysuwanego z dołu.

Z dodatkowych opcji znajdziemy tu ustawianie powtarzalnych zadań, codziennie, co tydzień czy co miesiąc o wybranej godzinie.

Jest też możliwość tworzenia listy zakupów, wystarczy wprowadzić kilka pozycji do kupienia i przy wybranych produktach przesunąć je palcem w prawo.

W ustawieniach aplikacji znajdziemy możliwość włączenia synchronizacji zadań za pośrednictwem iCloud, ustawienia czasu drzemki dla powiadomień, zmianę motywów i ikon czy włączenie kodu dostępu do aplikacji.

Całość wygląda naprawdę fajnie, jeśli komuś zależy na szybkim i wygodnym menadżerze zadań, Sorted z pewnością przypadnie mu do gustu. Aplikacja nie jest darmowa, zaczynam się już do tego przyzwyczajać na iPhone, wyceniono ją na $7.99, dostępna jest pod tym adresem w App Store. Dla użytkowników telefonów z Androidem, polecam inny testowany przeze mnie program - Memorigi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iOSmenadżer zadań