YouTube

YouTube Music - Dlaczego powstał i jak działa? Wszystko wyjaśniamy

Konrad Kozłowski
YouTube Music - Dlaczego powstał i jak działa? Wszystko wyjaśniamy
1

Nie sądziłem, że będzie mi dane napisać to po raz kolejny, ale stało się: nowa usługa streamingowa pojawia się w Polsce. Odpowiada za nią Google i mowa oczywiście o YouTube Music. Jednocześnie nad Wisłę wkracza także YouTube Premium, którego obecność na pewno ucieszy niejednego użytkownika.

.

Początki YouTube Music były zupełnie inne

.

.

Zaskoczę Was, ale YouTube Music nie musi być rywalem dla Spotify czy Tidala

.

y.

Dla kogo jest YouTube Premium? Czy warto wybrać YouTube Music? Ceny i promocje

Co znajdziemy na YouTube Music?

Dlatego powstał YouTube Music, ale zanim dotarł do Polski niezbędne było dopięcie wszystkich kwestii prawnych. Na bazę utworów w YouTube Music nie składają się wszystkie treści z YouTube’a, lecz jest to połączenie licencjonowanych treści (na tej samej zasadzie, co w innych usługach streamingowych) oraz udostępnionych na YouTube muzycznych materiałów wideo. Tych drugich możecie słuchać w formie audio, bez odtwarzania samego klipu, także przy zablokowanym ekranie (wcześniej YouTube w tle wymagał aplikacji) i bez dostępu do sieci w trybie offline - do tego niezbędne jest jednak posiadanie wykupionej subskrypcji. To jest ta jedna z najważniejszych cech YouTube Music, ponieważ katalog YouTube’a to ogromne pokłady występów i nagrań, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

.

Jak działa YouTube Music?

.

.

.

Różnice YouTube Music i YouTube Premium

YouTube Music YouTube Music Premium YouTube Premium
Cena Za darmo 19,99 zł 23, 99 zł
Reklamy Tak Nie Brak
(na całym YouTube)
Tryb offline Nie Tak
(tylko muzyczne)*
Tak
(wszystkie wideo z  YouTube)*
Odtwarzanie na zablokowanym ekranie Nie Tak
(tylko muzyczne)
Tak
(wszystkie wideo z YouTube)

* - tylko w aplikacjach mobilnych na Androida i iOS

Jako użytkownik Spotify, Tidala oraz okazyjnie Apple Music, uważam, że YouTube Music jest bardzo fajnym dodatkiem, uzupełnieniem dla drugiej muzycznej subskrypcji. Ale są to tylko moje odczucia, bo nigdy nie traktowałem YouTube’a jako głównego źródła muzyki. Dla tych, którzy do tej pory postrzegali YouTube, jako najlepsze i najważniejsze miejsce do słuchania muzyki, YouTube Music Premium będzie świetną ofertą, wartą comiesięcznej opłaty w wysokości 19,99 zł. Do dyspozycji są aplikacje na Androida i iOS-a oraz web-aplikacja dostępna w przeglądarce - niestety, zabrakło typowej desktopowej aplikacji, której pozbawionej też było Google Play Music.

Co wybierzecie? YouTube Music czy YouTube Premium?

.

Aplikacja YouTube Music ma trafić do Google Play i App Store jeszcze dziś, najpóźniej jutro rano powinniście móc ją pobrać.

Zdjęcia wykonano w Trybunalska City Pub w Lublinie - dziękujemy!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu