YouTube

Na to czekałem! Nareszcie WYGODNIE dodamy na telewizorze materiały do playlisty YouTube

Kamil Świtalski
5

Obsługa YouTube na telewizorach już wkrótce stanie się dużo przyjemniejsza — szczególnie w kontekście... tworzenia playlisty i dodawania do nich materiałów. Już wkrótce nie będzie trzeba uruchamiać wideo, wszystko zrobimy z poziomu miniatury!

Jeżeli miałbym wskazać jedną rzecz, której od lat brakowało mi na YouTube w wydaniu na wszelakie systemy smart TV — byłoby to z pewnością dodawanie do playlisty kolejnych materiałów bez konieczności sięgania po smartfon, tablet, komputer czy... ich otwierania. Funkcja tworzenia list odtwarzania dla YouTube na telewizorze — niezależnie od systemu — dotychczas dostępna była wyłącznie po uruchomieniu wideo, a następnie przejściu do dodatkowych opcji. Ale po latach czekania — użytkownicy YouTube na telewizorze nareszcie mają powody do zadowolenia. Idzie nowe!

Zobacz też: YouTube zabił Internet Explorer 6. Perspektywa powtórki takiej sytuacji mnie przeraża

Dodawanie wideo do playlisty YouTube na telewizorze, bez konieczności jego uruchamiania

Użytkownicy przystawki Nvidia Shield kilka dni temu doczekali się w aplikacji YouTube dla telewizorów nowej funkcji — informuje serwis 9to5 Google. Pod miniaturką na stronie głównej aplikacji zauważyli informację "Wybierz i przytrzymaj, by aktywować więcej opcji". I właśnie po przytrzymaniu przycisku na miniaturce uruchamiają menu, w którym czekają na nich dwie opcje: dodawanie do sekcji Obejrzyj później lub dowolnie przez siebie wybranej playlisty.

Zobacz też: Pieniądze aż wyrywają mi się z portfela – gdzie jest YouTube premium dla Polski?!

Niestety — na tę chwilę dodawanie do playlisty z poziomu listy materiałów nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich. Co gorsza — zmiany o których mowa leżą po stronie serwera, przez co nie ma szans zainstalować aplikacji z tą opcją na własną rękę, pobierając samodzielnie APK. Mimo wszystko — fajnie że po latach widzowie korzystający z serwisu bezpośrednio na telewizorach nareszcie doczekają się opcji, która pozwoli im wygodnie stworzyć listę interesujących ich materiałów bez konieczności sięgania po inne urządzanie, albo uruchamiania każdego z nich, by dostać się do odpowiednich opcji. Lepiej późno niż wcale, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu