Ciekawe strony

To najbardziej niezwykła platforma do oglądania YouTube’a jaką znam

Kamil Świtalski
To najbardziej niezwykła platforma do oglądania YouTube’a jaką znam
4

Co powiecie na stronę internetową, która specjalnie dla Was wybierze najmniej popularne filmy z YouTube'a? Tak działa Astronaut.io — i... jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, to wciąga!

Nie będę ukrywał, że lubię niecodzienne pomysły, które na pierwszy rzut oka nie mają najmniejszego sensu, a w praktyce po zapoznaniu się z nimi siedzę zauroczony i nie mogę się oderwać. Takim projektem jest dla mnie Astronaut.io, które skupia się na odtwarzaniu losowych filmów z YouTube'a z najbardziej neutralnymi nazwami, jakie tylko możecie sobie wyobrazić. Chodzi o te wygenerowane losowo nazwy plików bezpośrednio z kamer, aparatów i smartfonów. Wiecie, te wszystkie rozpoczynające się od IMG czy DSC, po których następuje często losowy zestaw cyfr. I nie ma tutaj mowy o starannie wybranych przez kuratorów platformy treściach. Astronaut.io podrzucać nam będzie przede wszystkim pliki, których licznik odsłon wskazuje 0 — albo niewiele więcej.

Zobacz też: Własny kanał na YouTube - świetny sposób na zarobek

Wystarczy wejść na stronę, rozsiąść się wygodnie w fotelu, kliknąć GO — i oglądać. Po przeczytaniu wstępu i zapowiedzi tego, co czeka mnie w serwisie — sam pomysł wydał mi się co najmniej dziwny. Ale prawdziwe zaskoczenie przyszło po tym, jak okazało się, że niczym zahipnotyzowany wpatrywałem się w następujące po sobie losowe nagrania. A to urywki z meczu, a to jakieś próby przedstawienia się, a to slajdy z wakacyjnymi wspomnieniami, a to próby tańca czy aktorskie popisy. Żaden z nich nie trwał dłużej niż kilku sekund. I nie ukrywajmy — żaden nie był rewolucją w moim życiu. Mimo wszystko jest to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju i jeżeli chcielibyście wziąć w nim udział (do czego serdecznie zachęcam), to śmiało zaglądajcie pod adres: http://astronaut.io!

Zobacz też: YouTube z nowym regulaminem walczy z niebezpiecznymi filmikami

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu