Antyapps

YAZIO: licznik kalorii z coachem dietetycznym w tle

Antyapps
YAZIO: licznik kalorii z coachem dietetycznym w tle
0

YAZIO to całkiem przejrzysty i wygodny licznik kalorii, przetłumaczony na język polski. Czy spośród wielu aplikacji tego typu warto postawić akurat na ten program? Cóż, zależy czego szukacie. Na pierwszy rzut oka YAZIO prezentuje się naprawdę funkcjonalnie. Przykładowo, od razu po włączeniu a...

YAZIO to całkiem przejrzysty i wygodny licznik kalorii, przetłumaczony na język polski. Czy spośród wielu aplikacji tego typu warto postawić akurat na ten program? Cóż, zależy czego szukacie.

Na pierwszy rzut oka YAZIO prezentuje się naprawdę funkcjonalnie. Przykładowo, od razu po włączeniu aplikacji da się tu podejrzeć liczbę kalorii do wykorzystania przed upływem dnia. Dzięki temu nie trzeba błądzić po zakładkach i bawić się w odejmowanie tych wartości, które prawdopodobnie zgubiło się podczas treningu. Tę liczbę YAZIO szacuje samo na podstawie typu ćwiczenia i jego czasu trwania. Wystarczy tylko dodać wpis, że taki trening się odbyło.

Skąd właściwie YAZIO bierze dane o tym, ile kalorii ma do wykorzystania użytkownik tej aplikacji? Wyliczenia są wykonywane na bazie informacji o płci, wzroście i obecnej wadze, ale nie tylko. W YAZIO zaproponowano trzy typy diet: odchudzającą, polecaną do budowania mięśni i czysto zdrowotną. Kalorie wyliczane są w zależności od wybranego trybu.

YAZIO to przede wszystkim narzędzie do rejestrowania codziennych posiłków. Program w pewnym stopniu uczy się nawyków użytkownika i proponuje mu odpowiednie produkty przy wpisywaniu danych, ale ogółem tę funkcję wypadałoby ulepszyć. Za dużo kroków wymaga chociażby zwykłe dodanie posiłku do jadłospisu. Tymczasem jeśli ta opcja jest przekomplikowana, łatwo zniechęcić użytkownika do dalszego prowadzenia dziennika. Dobrą informacją jest za to fakt, że zarówno interfejs, jak i baza żywności w tym programie przetłumaczone zostały na język polski.

Coach, który pomoże w diecie

Do utrzymania dobrych nawyków ma zachęcać wbudowany w YAZIO coach żywieniowy. Tak nazwali tę funkcję twórcy programu, jednak w moim odczuciu słowo coach jest tu bardzo na wyrost. Tak naprawdę to po prostu zestaw porad i gotowych programów przydatnych podczas diety, za które trzeba już zapłacić. Korzystanie z tych sugestii jest opcją płatną, tak samo zresztą jak dostęp do szeroko reklamowanych przez YAZIO przepisów. Ceny abonamentu jednak nie zachęcają – jak na warunki polskie jest po prostu drogo.

Bazowa wersja tej aplikacji wciąż może się podobać. YAZIO zawiera trochę ukrytych smaczków, które uprzyjemniają pracę z tym programem, a lekki design zapewne przemówi do wielu użytkowników. Aplikacja ta jest dostępna do pobrania za darmo na urządzenia pod kontrolą Androida lub iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu