Antyapps

Poradnik: Jak przenieść filmy do iPhone’a bez iTunes?

Antyapps
Poradnik: Jak przenieść filmy do iPhone’a bez iTunes?
1

Pamiętam czasy pierwszych iPodów, kiedy to większość użytkowników „klasycznych empetrójek” nie mogła się nadziwić temu, że do przenoszenia muzyki na urządzenie od Apple niezbędny jest program iTunes. Po latach przyzwyczaiłem się już do tego a możliwość przechowywania plików w najróżniejszych chmur...

Pamiętam czasy pierwszych iPodów, kiedy to większość użytkowników „klasycznych empetrójek” nie mogła się nadziwić temu, że do przenoszenia muzyki na urządzenie od Apple niezbędny jest program iTunes. Po latach przyzwyczaiłem się już do tego a możliwość przechowywania plików w najróżniejszych chmurach sprawiła, że właściwie nie mam już potrzeby kopiowania multimediów z komputera w tradycyjny sposób. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wiele osób nadal może szukać sposobu na przenoszenie plików z komputera do iPhona lub iPada. Z pomocą przychodzi aplikacja AnyTrans, dzięki której nie musimy już uruchamiać iTunesa.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach: macOS oraz Windows. Aby ją pobrać, wystarczy wejść na poniższą stronę:

Kiedy program jest już zainstalowany na naszym komputerze, podłączamy smartfon lub tablet i zatwierdzamy, że jest to zaufane urządzenie. Teraz, wystarczy już tylko dodać wybrane filmy. Są na to dwa sposoby.

Przenoszenie filmów do iPhona

Na ekranie głównym wybieramy kafelek oznaczony jako „Add Content”. Przechodzimy do przeglądarki plików i wskazujemy odpowiednie multimedia. Pamiętajcie, żeby wybrać odpowiednią kategorię dla określonego rodzaju plików. W przypadku filmów będzie to oczywiście „Videos”. Później, pozostaje już tylko kliknąć niebieską strzałkę i poczekać na zaimportowanie danych. Film otwieramy później w aplikacji Wideo.

Zarządzanie iPhonem z komputera

Drugi sposób przenoszenia multimediów z komputerów na urządzenia z systemem iOS (i na odwrót) jest bardzo podobny. Należy przewinąć ekran główny AnyTrans do samego dołu. Znajdziemy tam ikony odpowiadające poszczególnym narzędziom i katalogom znajdującym się na naszym telefonie. Po wejściu w odpowiednią zakładkę wybieramy odpowiednią akcję z menu znajdującego się w prawym, górnym rogu i gotowe.

Darmowa wersja aplikacji pozwala skopiować 30 różnych plików. Później, będziecie musieli rozważyć jej płatny wariant. Najtańsza licencja kosztuje niespełna 40 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu