Audiobooki, ebooki, papierowe woluminy... w dzisiejszych czasach czytelnictwo przybiera różne formy. Dziś, mam dla was kilka przydatnych aplikacji...
Audiobooki, ebooki, papierowe woluminy... w dzisiejszych czasach czytelnictwo przybiera różne formy. Dziś, mam dla was kilka przydatnych aplikacji, które pomogą odnaleźć ciekawe tytuły, znaleźć dobre oferty cenowe lub po prostu skatalogować swoją kolekcję książek. Sprawdźcie jakie aplikacje dla czytelników oferuje Google Play i App Store!
Moja Biblioteka
Gdy jest się posiadaczem więcej niż kilkunastu książek, zapanowanie nad własnym księgozbiorem bywa trudne. Nawet gdy tomów ma się tysiące, utrata chociażby jednego to zawsze ogromny ból. Tylko gdzie je katalogować? Papierowe kartoteki to przeżytek. Z tą aplikacją dane każdego dzieła pozostają pod stałą kontrolą ich posiadacza. Moja Biblioteka pozwala na skanowanie kodów kreskowych lub ręczne wpisywanie kodów ISBN z tyłu książki. Aplikacja korzysta z przeogromnej i zasobnej bazy danych. To oznacza, że w ciągu dosłownie sekundy zbiera ona sporo informacji o konkretnym tomie. Dane te mogą zawierać chociażby kategorię, rok wydania i wydawcę czy liczbę stron. W przypadku niektórych tytułów, nawet oficjalne opisy. Program został spolszczony. Radzi sobie z tego powodu z wieloma językami publikacji, również z językiem polskim.
Audiobook Reader
Audiobooków na polskim rynku mamy ogromną liczbę, a często są to produkcje bardzo rozbudowane z podziałem na role, oprawą muzyczną i dźwiękową — prawdziwe superprodukcje. A co w przypadku książek, które nie doczekają się nigdy wersji audio, a są dostępne w formie e-booka? Z pomocą może przyjść Audiobook Reader, które przeczyta nam co tylko chcemy. Audiobook Reader wspiera ponad 25 języków, z różnymi lektorami, których wybieramy z poziomu konkretnej pozycji.
UpolujEbooka
Jeśli regularnie kupujecie e-booki, na pewno znacie serwis UpolujEbooka. Dzięki niemu możecie zaoszczędzić nie tylko przestrzeń na swoich półkach, ale również pieniądze. Jakiś czas temu, platforma do polowania na tanie, cyfrowe wersje książek doczekała się swojej mobilnej aplikacji. Aplikacja UpolujEbooka oferuje nam te same funkcje co przeglądarkowa wersja serwisu. Znajdziemy tu wiele rekomendacji i ofert, które pozwolą kupić książki w wyjątkowo niskich cenach.
Darmowe Książki
Jeśli wasz domowy budżet nie udźwignie wydatków na książki, warto poszukać czegoś w zbiorach udostępnianych za darmo. Nie każdy wie, że sporo klasycznych tytułów można zupełnie legalnie pobrać z internetu! Darmowe Książki oferują łatwy i wygodny dostęp do zasobów Wolne Lektury oraz Wolne Lektury Audio. W zależności od wybranego źródła na czytelnika czeka masa świetnych pozycji — nie tylko lektur szkolnych. Czytnik jest wygodny i oferuje kilka dodatkowych funkcji — między innymi wybór fontów, wielkość znaków, marginesy, kolory tła i jasność, zakładki oraz przejście do spisu treści.
Inkitt
Innym sposobem na darmowy dostęp do książek może być aplikacja Inkitt. Od razu muszę jednak wyjaśnić dwie kwestie. Po pierwsze, tytuły, które tu znajdziecie dostępne są tylko w języku angielskim. Po drugie, aplikacja agreguje dzieła twórców, którzy jeszcze nie wydali swoich powieści. Jak zapowiadają autorzy aplikacji, są to pisarze o których jeszcze zrobi się głośno. Jeśli znacie angielski i macie czas na odkrywanie przyszłych gwiazd literatury, Inkitt to aplikacja dla was.
Nextplease!
Jeśli nie interesują was ani audiobooki, ani ebooki i w kwestii książek jesteście wierni jedynie papierowi, Nextplease! może być aplikacją dla was. To polska produkcja umożliwiająca łatwą wymianę książęk z innymi użytkownikami. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie ofert z naszej okolicy, bezproblemową wymianę, a przy okazji daje szansę na poznanie innych pasjonatów czytania, z którymi możemy nawiązać kontakt.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu