Antyapps

Boomerang w Messengerze? Czemu nie. Do komunikatora trafiają nowe rozwiązania

Antyapps
Boomerang w Messengerze? Czemu nie. Do komunikatora trafiają nowe rozwiązania
1

Odświeżony Messenger jak szybko się pojawił, tak też szybko zniknął. Pamiętacie mój wpis o nowym wyglądzie komunikatora? Prosiłem o podzielenie się w komentarzach, czy aplikacja na Waszych smartfonach się zmieniła. U mnie usprawniony interfejs działał kilka dni, ale już wrócił do starych i zatło...

Odświeżony Messenger jak szybko się pojawił, tak też szybko zniknął. Pamiętacie mój wpis o nowym wyglądzie komunikatora? Prosiłem o podzielenie się w komentarzach, czy aplikacja na Waszych smartfonach się zmieniła. U mnie usprawniony interfejs działał kilka dni, ale już wrócił do starych i zatłoczonych zakładek, które na chwilę obecną zamiast zachęcać do korzystania z aplikacji skutecznie odpychają. Nie przeszkadza to jednak Facebookowi na wprowadzanie innych rozwiązań, z których skorzystają jego użytkownicy. Boomerang w messengerze to dopiero początek.

Wysyłanie zdjęć na komunikatorach to żadna nowość — każdy szanujący się program do komunikowania z bliskimi, znajomymi, czy zupełnie obcymi nam ludźmi pozwala na przesłanie fotografii lub nagrania wideo. Nie każdy jednak pozwala na zastosowanie dodatkowych filtrów, czy umożliwia nakręcić krótkie, zapętlone animacje. Nowe rozwiązanie w Messengerze usprawnia działanie aparatu fotograficznego i dodaje kilka ciekawych narzędzi pozwalających na spore ich urozmaicenie.

Boomerang — zapętlone, kilkusekundowe filmiki zrobiły furorę na Instagramie i do tej pory są często wykorzystywane w komunikacji między użytkownikami tej aplikacji społecznościowej. Facebook, który jest właścicielem Instagrama postanowił wprowadzić podobne rozwiązanie do swojego komunikatora. Na nowym pasku narzędzi, po otwarciu okna aparatu pojawi się zakładka Boomerang dająca te same możliwości, co jego odpowiednik na Instagramie. Krótkie wideo, pętla, odtwarzanie do tyłu — to wszystko wystarczy do przygotowania fajnej wiadomości, która przyciągnie uwagę odbiorcy.

Boomerang w Messengerze. Do tego nowe filtry i naklejki AR

Boomerang to jednak nie wszystko, co oferuje nowe rozwiązania w Messengerze. Korzystając z przedniej kamery w aparacie można skorzystać z wbudowanego trybu portretowego, także wtedy, gdy nie mamy dostępu do smartfona z odpowiednim aparatem. Aplikacja pozwoli na rozmazanie tła. Dodatkowo do zestawu ozdób trafiły naklejki AR pozwalające na dodanie różnych obiektów i zwierzątek do zdjęć.

Jak to zwykle z Messengerem bywa, nowe funkcje i rozwiązanie udostępniane są falowo i nie jest powiedziane, że już teraz możemy z nich korzystać. Podobnie jak w przypadku nowego interfejsu, filtry, naklejki i Boomerang w nowych narzędziach aparatu pojawić się mogą na naszych urządzeniach w dowolnym momencie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu