Świat

Yahoo Mail gotowy.

GM
Grzegorz Marczak
5

Yahoo pracowało nad swoim programem pocztowym od 2006 roku (a właściwie prace zaczęły się dużo wcześniej). W nocy Yahoo zdjęło dopisek „beta” ze swojego produktu, co oznacza, że mamy wreszcie finalną wersje klienta pocztowego. Dla przypomnienia yahoo w swojej poczcie do tej pory posiadało (oprócz z...

Yahoo pracowało nad swoim programem pocztowym od 2006 roku (a właściwie prace zaczęły się dużo wcześniej). W nocy Yahoo zdjęło dopisek „beta” ze swojego produktu, co oznacza, że mamy wreszcie finalną wersje klienta pocztowego.
Dla przypomnienia yahoo w swojej poczcie do tej pory posiadało (oprócz zwykłych funkcji do obsługi poczty) takie funkcjonalności jak zintegrowany czytniki RSS, oraz zintegrowany system komunikacji (IM). Jako chyba pierwsi ogłosili również brak limitów, jeśli chodzi o przestrzeń dyskową dla swojej poczty.

Finalny produkt oprócz funkcjonalności, które wcześniej posiadał wzbogacił się również o kilka nowych możliwości. Najciekawszą z nich jest według mnie możliwość wysyłania wiadomości tekstowych jako darmowy SMS na telefon komórkowy. Oczywiście funkcjonalność wysyłania wiadomości jako SMS jest ograniczona geograficznie (niestety) do krajów takich jak : US, Indie, Filipiny oraz Kanada.


=0/>

Czy yahoo mail będzie aplikacją równie popularną w Polsce jak gmail? – Osobiście uważam, że nie. Przede wszystkim Yahoo nie jest w pełni darmową pocztą (opłata dotyczy możliwości korzystania z protokołu POP). Komunikator Yahoo nie jest popularny w Polsce. Jako czytnik RSS wydaje się, że dominuje u nas Google Reader

Yahoo może natomiast śmiało konkurować z Gmail na rynkach, na których działa możliwość wysyłania tekstu (w formie darmowego sms-a) bezpośrednio na telefon komórkowy. Funkcjonalność ta moim zdaniem jest czymś, co może spowodować, że wiele osób ponownie przypomni sobie o produkcie Yahoo (nie pamiętam czy Gmail posiada taką funkcjonalność, ale nawet jeśli to Yahoo staje się teraz bardziej konkurencyjnym produktem)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: