Ciekawe strony

Yahoo tworzy serwis społecznościowy dla nauczycieli

GM
Grzegorz Marczak
1

Yahoo tworzy miejsce, które będzie połączeniem serwisu społecznościowego z pracą grupową - Yahoo Teachers. Miejsce to dedykowane będzie nauczycielom, będą oni mogli przygotowywać w nim plany związane z lekcjami i wykładami, zbierać materiały niezbędne do zajęć oraz co najważniejsze dzielić się prz...


Yahoo tworzy miejsce, które będzie połączeniem serwisu społecznościowego z pracą grupową - Yahoo Teachers. Miejsce to dedykowane będzie nauczycielom, będą oni mogli przygotowywać w nim plany związane z lekcjami i wykładami, zbierać materiały niezbędne do zajęć oraz co najważniejsze dzielić się przygotowanymi materiałami.

Nauczyciele (szczególnie akademiccy) spędzają często bardzo dużo czasu, aby przygotować ciekawe dla studentów zajęcia. Prawdopodobnie tematyka zajęć często się powtarza, właśnie w takich przypadkach z pomocą przyjdzie nowy serwis. Nauczyciel zamiast zbierać materiały w pierwszej kolejności może sprawdzić zasoby na Yahoo Teachers a dopiero potem ewentualnie uzupełnić je o potrzebne informacje.



W chwili obecnej serwis jest jeszcze zamknięty, ale powstał do niego już pierwsze narzędzie dla nauczycieli. Narzędziem tym jest Gobbler (film prezentujący działanie wtyczki)czy dodatek do przeglądarki (ff) pomagający nauczycielom zbierać materiały takie jak filmy, zdjęcia i teksty w jedno miejsce.

Następnym krokiem dla nauczycieli będzie zorganizowanie lekcji i wykładów na podstawie zebranych wcześniej materiałów. Oczywiście przygotowanie zajęć lekcyjnych czy wykładów będzie w pełni wspierane przez serwis.

Bardzo ciekawa inicjatywa Yahoo - czy jeśli taki serwis się przyjmie, możemy spodziewać się wsparcia dla innych grup zawodowych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu