Świat

Yahoo lepsze od Google

Grzegorz Marczak
Yahoo lepsze od Google
3

Compete pokazało nowe dane dotyczące wyszukiwarek internetowych. Tym razem oprócz udziału w rynku (badania dotyczyły US) sprawdzona została również jakość wyników wyszukiwania największych firm z tej branży. Jeśli chodzi o udział w rynku US to Google jest niezaprzeczalnym liderem posiadającym z...


Compete pokazało nowe dane dotyczące wyszukiwarek internetowych. Tym razem oprócz udziału w rynku (badania dotyczyły US) sprawdzona została również jakość wyników wyszukiwania największych firm z tej branży.

Jeśli chodzi o udział w rynku US to Google jest niezaprzeczalnym liderem posiadającym zasięg zbliżony do 70%.

Jednak w porównują wyszukiwarki należy wspomnieć również o jakości a nie tylko o udziałach w rynku. Compete przygotowało więc porównanie, w którym sprawdzone zostało jaki procent osób podejmuje dalszą akcję (czyli kilka) na ekranie z wynikami wyszukiwania.

W porównaniu jakość wyników wyszukiwania wygrywa Yahoo

.

Wygląda na to, że dla użytkowników Yahoo prezentuje bardziej trafne / jakościowe lepsze rezultaty wyszukiwania bo ok 75% podejmuje dalszą akcję (czyli klika w wyniki wyszukiwania)

Oczywiście tego typu informacja o niczym nie przesądza, jest jednak ciekawym pomysłem na to jak można mierzyć (chociaż w części) jakość wyszukiwarek.

Zobacz również: Yahoo Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu