Świat

Potyczki Jobsa z hakerami

Grzegorz Marczak
18

Ostatnie poczynania Jobsa oraz jego "super" firmy, która wyprodukowała "super" telefon wprawiają mnie w prawdziwe zdziwienie. Jobs wraz z swoją firmą postanowił nastraszyć i ukarać użytkowników Iphona, którzy według apple w nielegalny sposób odblokowali telefon na inne firmy telekomunikacyjne. W...

Ostatnie poczynania Jobsa oraz jego "super" firmy, która wyprodukowała "super" telefon wprawiają mnie w prawdziwe zdziwienie. Jobs wraz z swoją firmą postanowił nastraszyć i ukarać użytkowników Iphona, którzy według apple w nielegalny sposób odblokowali telefon na inne firmy telekomunikacyjne.

W czwartkowe popołudnie Apple wypuściło kolejną aktualizację oprogramowania dla telefony Iphone. Nowa aktualizacja zawierała w sobie zmiany, które ponownie blokowały telefon tylko do korzystania z wyznaczonymi firmami telekomunikacyjnymi. Przy tej okazji Apple zaczęło straszyć swoich użytkowników iż instalowanie nie autoryzowanego oprogramowania jakim są programy do zdejmowania simlock-a może uszkodzić telefon a uszkodzenia te mogą być nieodwracalne.


Ostrzeżenia

Abstrahując od tego czy legalne jest odblokowywanie na własną rękę iphona, Apple wraz z "świętym" Stevem ruszyło w bój w którym czeka ich jedynie sromotna przegrana.

Moim zdaniem im szybciej Apple zda sobie sprawę, że nie jest w stanie zabezpieczyć urządzenia typu iphone przez sprytnymi hackerami tym mniej kompromitacji ich czeka.

Już teraz możemy zakładać się jak szybko zostanie wypuszczony nowy program do odblokowywania telefonu iphone - ja stawiam na maksymalnie 2 tygodnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu