Świat

Blog Huffington Post i 5 milionów dolarów

Grzegorz Marczak
3

Pozyskanie dofinansowania wielkości 10 milionów dolarów to marzenie każdego startupa, informacja, że pieniądze takie trafiają w ręce właścicieli bloga jest tym bardziej interesująca. Huffington Post (bo o tym serwisie mowa) nie jest tak naprawdę typowym blogiem. Serwis ten został założony w 20...


Pozyskanie dofinansowania wielkości 10 milionów dolarów to marzenie każdego startupa, informacja, że pieniądze takie trafiają w ręce właścicieli bloga jest tym bardziej interesująca.

Huffington Post (bo o tym serwisie mowa) nie jest tak naprawdę typowym blogiem. Serwis ten został założony w 2005 roku przez aktywistę politycznego. W chwili obecnej nad blogiem na pełnym etacie pracują aż 43 osoby (czy to nadal można nazwać blogiem?). Według technorati blog ten jest 5 najpopularniejszym blogiem na świecie.Potencjał Huffington Post został dostrzeżony przez inwestorów (min Softbank Capital) , którzy w chwili obecnej zainwestowali już w blog kolejne 5 milionów dolarów (poprzednia inwestycja również opiewała na 5 milionów).

Zastanawiam się czy inwestycje tego typu to ciąg dalszy trwającego szaleństwa czy też uzasadniona biznesowa decyzja?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu