Technologie

Pierwszy prototyp składanego smartfona Xiaomi oficjalnie zaprezentowany

Piotr Kurek
Pierwszy prototyp składanego smartfona Xiaomi oficjalnie zaprezentowany
14

O tym, że 2019 ma być rokiem składanych urządzeń mobilnych wiemy już od kilku miesięcy. Nad takimi rozwiązaniami pracują najwięksi gracze na rynku. Dziś do listy możemy dopisać Xiaomi.

Nie da się ukryć, że rozwiązania oferowane przez Xiaomi wzorowane są na urządzeniach i usługach dostarczanych przez największych graczy na rynku technologicznym. Wystarczy przypomnieć słuchawki Mi AirDots Pro do złudzenia przypominające AirPods od Apple. Chińska firma, oprócz kopiowania pomysłów, znana jest także z dodawania do nich czegoś od siebie — czegoś, co może wyróżniać jej produkty na tle konkurencji.

Zobacz też: Nowe słuchawki Xiaomi jeszcze łatwiej pomylić z tymi od Apple… no chyba, że spojrzymy na cenę

Dziś dowiadujemy się, że Xiaomi dołącza do listy producentów pracujących nad urządzeniami mobilnymi wykorzystującymi składane ekrany. Samsung, LG, Motorola, Huawei to tylko nieliczne firmy, które w tym roku mają zaprezentować własne rozwiązania oparte na tego typu technologii. W tym zestawieniu brakuje jeszcze Apple, ale można się spodziewać, że gigant z Cupertino zaprezentuje zupełnie inne podejście do tematu.

Zobacz też: Składany smartfon od Apple? Taki iPhone byłby rewolucją

O tym, że Xiaomi pracuje nad własnym smartfonem z elastycznym ekranem mówiło się od jakiegoś czasu. Na początku roku do sieci wyciekło krótkie wideo prezentujące urządzenie, które składało się w dwóch miejscach. Dziś już wiemy z całą pewnością, że był do produkt chińskiego producenta.

Na nowym materiale, udostępnionym w serwisie Weibo, Lin Bin -- współzałożyciel i jeden z prezesów Xiaomi trzyma w dłoniach działający prototyp smartfona z ekranem zginającym się w dwóch miejscach. Do tej pory różne firmy prezentowały swoje urządzenia z wyświetlaczem składającym się w pół. Pomysł Xiaomi pozwoli na złożenie szerokiego tabletu w kostkę przypominającą swoim kształtem standardowy smartfon z przyciskiem włączenia na górze.

O samym urządzeniu nie wiemy zbyt wiele -- wiadomo natomiast, że inżynierowie Xiaomi musieli pokonać wiele wyzwań przed osiągnięciem efektu, który widoczny jest na ekranie. Składany smartfon chińskiego producenta ma szansę zadebiutować jeszcze w tym roku, jednak na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Źródło: Engadget

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu