Microsoft

Microsoft przygotowuje się na wsparcie składanych ekranów

Piotr Kurek
Microsoft przygotowuje się na wsparcie składanych ekranów
1

Ten rok należeć będzie do składanych, giętkich ekranów. Część z nich mieliśmy okazję już zobaczyć, na część musimy jeszcze poczekać. Wygląda na to, że Microsoft również interesuje się tą technologią i przygotowuje dla niej wsparcie.

O współpracy firm Samsung i Google dotyczącej technologii składanych ekranów dowidzieliśmy się w listopadzie zeszłego roku. Koreański gigant nieśmiało zaprezentował prototyp swojego urządzenia, które do sprzedażny ma trafić jeszcze w tym roku. Samsung Infinity ma być prawdziwą rewolucją, choć trzeba podchodzić do niej bardzo ostrożnie. Więcej szczegółów na jego temat możemy poznać już w lutym, podczas Galaxy Unpacked — konferencji, na której zostanie zaprezentowany Samsung Galaxy S10, ale mówi się, że firma może pokazać coś więcej.

Zobacz też: Samsung Galaxy Unpacked. Prezentacja Galaxy S10 już za kilka tygodni

Na zakończonych przed weekendem targach CES 2019 pojawił się także zapowiadany w zeszłym roku FlexPai, jednak teraz nie robi już takiego wrażenia jak kilka miesięcy temu. Przynajmniej patrząc na jego zdjęcia. Tablet jest gruby, wygląda na mało poręczny, a obszar, w którym się „łamie” nie prezentuje się specjalnie ładnie Cytując fragment felietonu PAwła Paskudne są te smartfony ze składanymi ekranami "Przyglądam się więc temu dziwnemu Royole FlexPai i mam wrażenie, że miejsce w którym zgina się ekran ktoś zakleił taśmą izolacyjną do przewodów. Albo gumą znaną ze starych warszawskich “przegubowców” odnoszę wrażenie, że nie tylko ja mam problem z tym, jak to w rzeczywistości wygląda.

Wygląda na to, że po smartfonach i tabletach i telewizorach, składane ekrany mogą zawitać także do komputerów PC. The Verge informuje, że Microsoft pracuje nad wsparciem dla tego typu urządzeń wykorzystujących specjalną wersję systemu Windows 10.  Świadczyć mają o tym pierwsze kompilacje nazwane rs_shell_devices_foldables, które pojawiły się w kanałach dystrybucyjnych oprogramowania firmy. Nic więcej na temat tej współpracy i wsparcia nie wiemy. Możemy jedynie czekać na rozwój sytuacji i ewentualne zapowiedzi partnerów lub samej firmy Microsoft.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu