Technologie

Tego się nie spodziewaliśmy. Xiaomi rzuca rękawice Samsungowi i Huawei

Jakub Szczęsny
Tego się nie spodziewaliśmy. Xiaomi rzuca rękawice Samsungowi i Huawei
74

Xiaomi, jako jeden z bardziej rozpoznawalnych producentów smartfonów z Chin radzi sobie całkiem nieźle, ale wygląda na to, że apetyty firmy nie kończą się na telefonach. Okazuje się, że już niedługo zobaczymy również autorskie procesory firmy, które zaadresowane są głównie do najmocniejszych propozycji.

Plotki na ten temat pojawiały się niejednokrotnie, głównie w Państwie Środka, ale teraz dysponujemy już dokładniejszymi danymi na temat nowego przedsięwzięcia Xiaomi. Producent pracuje nad procesorami Pinecone, które będą napędzać średnie i najwyższe propozycje smartfonowe wydawane na rynek. Według najnowszych doniesień, Pinecone 1 ma charakteryzować się ośmioma rdzeniami Cortex A53, a Pinecone 2 ma zawierać w sobie 4 rdzenie Cortex A53 oraz 4 Cortex A72 w konfiguracji big.LITTLE tak, aby jednocześnie zapewnić odpowiednią wydajność i energooszczędność układu.

Układ Pinecone 1 ma bezpośrednio konkurować z MediaTekiem Helio P10, który również charakteryzuje się ośmioma rdzeniami Cortex A53. Bardzo możliwe, że pierwszym smartfonem, jaki pojawi się z autorskim procesorem Xiaomi będzie Mi 5c, który według wcześniejszych doniesień miał pojawić się ze Snapdragonem 635 na pokładzie. Jeżeli dojdzie do takiej premiery, zarówno Huawei oraz MediaTek będą mieć mocnego konkurenta na rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Xiaomihotmobile