64

LG G6 jak Xiaomi Mi Mix będzie pozbawiony ramek?

LG podsyca atmosferę przed swoją konferencją odbywającą się w ramach targów MWC  już 26 lutego. To właśnie wtedy zostanie zaprezentowany nowy smartfon LG G6, o którym wiemy coraz więcej.

Na rozesłanych do prasy zaproszeniach widzimy grafikę potwierdzającą nadchodzącą premierę LG G6, którego „duży ekran” bez problemu „zmieści się w dłoni. LG już zdążyło potwierdzić, że G6 będzie cechował się ekranem LCD Quad HD o przekatnej 5,7-cala.  Jego proporcje będą dość nietuzinkowe – 2:1 (18:9). Czyżby LG szykowało konkurenta dla Xiaomi Mi Mix?

Z mniej oficjalnych źródłem wiemy, że wyświetlacz ten będzie reklamowany z użyciem określenia „True Vision” i będzie zajmował niemalże całą powierzchnię przedniego panelu – mówi się o pokryciu w ponad 90%. LG G6 ma posiadać procesor Snapragon 821, podwójny obiektyw w tylnym aparacie, przednią kamerę pełniącą także rolę skanera tęczówki, a także złącze słuchawkowe 3,5 mm jack. Według doniesień LG nie zdecyduje się ponownie na smartfon z modułami.

W pierwszej kolejności ma trafić na rynek w Korei Południowej – 9 marca – by później pojawić się w stanach Zjednoczonyc – 7 kwietnia. O dacie premiery w Europie zapewne dowiemy się na miejscu w Barcelonie, skąd oczywiście będziemy relacjonować premierę LG G6.