Technologie

Ketra oferuje inteligentne rozwiązania świetlne na każdą porę dnia i nocy

Kamil Świtalski
Ketra oferuje inteligentne rozwiązania świetlne na każdą porę dnia i nocy
3

Ketra przedstawia swoją nową inteligentną żarówkę LED, która skierowana jest przede wszystkim do sektora biznesowego i to w wersji premium. Co takiego oferuje ich najświeższy produkt?

O inteligentnych żarówkach na AntyWeb piszemy regularnie. Testowaliśmy dla was różne produkty z tej działki — jednak skupiały się one głównie na "opcjach dodanych". Różnych dodatkach, które są fajnym gadżetem i ciekawostką, jednak nie ma co się oszukiwać — większość potencjalnych użytkowników nie będzie z nich korzystać na co dzień. Dziś jednak słów kilka o propozycji od firmy Ketra, która do tematu inteligentnych żarówek podchodzi zupełnie inaczej niż lwia część ich konkurencji.

Przede wszystkim bowiem stawia na jakość i niebanalne rozwiązania. A ich produkty, choć nafaszerowane elektroniką, nie chcą zauroczyć nas specjalnymi sztuczkami — a wręcz przeciwnie. Proponują rozwiązanie najprostsze z możliwych: za dnia oświetlenie możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnego i najlepszego dla naszych oczu. Wieczorami i nocą może się to zmienić, ale nie musi — jeżeli potrzeba nam dobrego światła do pracy, Ketra zadba o to, aby go nam nie zabrakło!

https://vimeo.com/154195128

Wielu z nas żyje w świecie, który zmusza do spędzania coraz większej ilości czasu przy komputerze, w biurze czy zamkniętych, pozbawionych dostępu naturalnego światła, pomieszczeniach. Tym samym widujemy je głównie w drodze do pracy, ewentualnie przez okno. Dlatego tak istotne jest korzystanie z możliwie jak najlepszych rozwiązań — choćby sztucznych. A Ketra postawiła sobie za cel być odpowiedzią na nasze potrzeby. Ich żarówki bowiem nieustannie dostosowują się do tego, co czeka na nas za oknem.

Jeżeli skorzystamy z nich za dnia, będąc w potrzebie doświetlenia pomieszczenia — ich żarówki bez problemu dostosują się do realiów. Podobnie jak wtedy, kiedy zechcemy stworzyć intymną atmosferę — wtedy strumień światłą automatycznie się ociepli. Jeżeli uznamy że jest jednak odrobinę za jasno, wystarczy sięgnąć po kontroler i ściemnić żarówkę czy też cały ich zestaw. Nie będzie to trudne, bo wystarczy tylko prosty gest! Tym jednak co wyróżnia produkty Ketra od konkurencji, są czujniki. Sześć razy w ciągu sekundy sprawdzają, czy aby na pewno serwują nam odcień światła, który powinny.

Żarówki Ketra można kontrolować za pomocą dedykowanych czujników (dostępnych w dwóch wersjach) bądź aplikacji mobilnej. Dla bardziej wymagających użytkowników stworzono również specjalny program, w którym można dokładnie zaprojektować odcienie, w jakich mają świecić nasze żarówki. W swoim portfolio firma ma kilka rodzajów, różniących się kształtami i – co oczywiste — parametrami. Wszystkie szczegółowe informacje znaleźć można w ich oficjalnym katalogu produktów.

Największym problemem związanym z tymi rozwiązaniami jest... cena. Za wybrane żarówki trzeba zapłacić od pięćdziesięciu, do stu dolarów. A kiedy dodamy do tego jeszcze kontrolery i pomnożymy to przez ilość punktów świetlnych które mamy w naszych domach lub biurach — robi się z tego naprawdę okrągła sumka. Idzie za tym jednak jakość. Materiały promocyjne i — przede wszystkim — dokumentacja z miejsc które korzystają z tego rozwiązania robią ogromne wrażenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LEDŻarówka