Smartfony

Warto mieć OLED w Xiaomi. MIUI z praktycznym dodatkiem

Albert Lewandowski
Warto mieć OLED w Xiaomi. MIUI z praktycznym dodatkiem
10

Xiaomi przygotowało teraz coś nowego w MIUI i, co ciekawsze, bardziej rozbudowane możliwości otrzymają posiadacze modeli z ekranem OLED.

Xiaomi + OLED = lepsze Always on Display

W zasadzie chciałoby się powiedzieć wreszcie. Xiaomi zapowiedziało oficjalnie, że wkrótce wprowadzą możliwość korzystania z ulepszonego ciągle włączonego ekranu i wyświetlania na nim najważniejszych informacji.  W sumie pracują nad tym od momentu premiery Xiaomi Mi 9 i wreszcie zawita ono również na pozostałe telefony marki. Mianowicie teraz pojawi się już podwójny zegarek, wskazujący godziny i daty w dwóch różnych miejscach. Moim zdaniem to całkiem praktyczny dodatek. Pozostaje się cieszyć, że producent w końcu zadbał o uzupełnienie tej luki w funkcjach w MIUI.

Zobacz też: MIUI – krótka historia jednej z najlepszych nakładek na Androida

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Always-on-Display w wariancie kolorowym będzie dostępne wyłącznie dla urządzeń wyposażonych w panel OLED, m.in. Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi 8 czy Xiaomi Mi Mix 3. Na tej liście nie zabraknie również nowego Xiaomi Mi 9 SE. Dla pozostałych z kolei zostanie skromniejsza, monochromatyczna opcja.

Nowość sama w sobie nie jest rewolucyjna. Pokazuje jednak, że Xiaomi ma pomysł na rozwijanie funkcji Always-on-Display i liczę, że jeszcze nas zaskoczą czymś innowacyjnym w tym zakresie. Niewątpliwie potencjał w ciągle aktywnym wyświetlaczu jest ogromny i wypada, żeby któryś z producentów rozsądnie i praktycznie do tego podszedł. Jestem także ciekaw, czy firma będzie teraz ograniczała dostęp do wybranych funkcji przedstawicielom submarki Redmi. W sumie byłby to skuteczny sposób na dodatkowe rozróżnianie między sobą dwóch serii, spośród których to linia Xiaomi Mi ma stać się premium. Inna sprawa, czy coś takiego spotkałoby się z akceptacją ze strony społeczności.

Na razie poprawione Always-on-Display będzie dostępne w testowych wersjach deweloperskich MIUI, ale w najbliższej przyszłości ma trafić również do finalnego oprogramowania.

źródło: Gizmochina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu