5

Xiaomi szykuje monitor z którego ucieszy się każdy pecetowy gracz

xioami monitor
W tym tygodniu Xiaomi ma zaprezentować swój nowy gamingowy monitor, którego nie powstydziliby się najwięksi producenci. Co o nim wiemy?

Jeżeli składacie swój własny komputer, z pewnością niemałą trudność sprawił wam wybór monitora. Wśród kluczowych parametrów takich jak odwzorowanie kolorów, czas reakcji, kąty widzenia czy jasność matrycy jest ten który przyciąga najwięcej uwagi – częstotliwość odświeżania. W momencie w którym Assassin’s Creed na konsolach nowej generacji będzie „śmigał” w 30 FPS (i znajdą się gracze konsolowi którzy będą bronić takiej decyzji) na PC 60 klatek uznaje się dziś za niezbędne minimum. Co więcej, większość nowych monitorów obsługuje wartości wyższe – 120 czy 144, 165 czy nawet 200 Hz. Dlatego wybór odpowiedniej dla siebie matrycy nie jest prosty. I przez Xiaomi stanie się jeszcze trudniejszy.

xiaomi monitor

Xiaomi zrobi z monitorami to, co ze smartfonami?

Jak donosi chińskie źródło, jeżeli chodzi o monitory to Xiaomi szykuje bardzo solidną propozycję dla graczy. Nowy monitor ma być następcą modelu Mi Surface, który miał przekątną 34 cali i rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli. Łączył on dobre kolory (121 procent gamy sRGB) z krótkim czasem reakcji (4 ms) i odświeżaniem 144 Hz. Najbardziej atrakcyjna była jednak cena – można było go kupić za ok. 1300 zł. Na temat nowego modelu wiemy relatywnie niewiele. To co jest pewne to to, że będzie on sporo mniejszy – 27 cali i, co ważne, ma być odświeżany w 165 Hz. Jako, że poprzednik wspierał FreeSync, wątpliwe by tutaj firma postawiła na G-Sync.  Najciekawsza będzie jednak cena. Krótki research pokazuje, że w monitory FullHD o takich parametrach kosztują około 1000 zł, podczas gdy za 1440p trzeba zapłacić o ok. 500 zł więcej.

Jeżeli Xiaomi będzie w stanie zaoferować niższą cenę za swój sprzęt, być może oprócz posiadaczy smartfonów zyska sobie także sympatię pecetowych graczy. Co musiałoby się stać, abyście rozważyli propozycje Xiaomi jako swój kolejny monitor?