Xiaomi

Gdyby te nowości Xiaomi trafiły do Polski byłyby hitem

Konrad Kozłowski
Gdyby te nowości Xiaomi trafiły do Polski byłyby hitem
11

W Polsce możemy kupić już naprawdę wiele produktów Xiaomi, ale niektóre z nich nie docierają do naszego kraju. Oby właśnie zaprezentowane Mi Watch Revolve albo głośnik Mi Smart Speaker trafiły do Polski.

O różnorodności produktów Xiaomi można by pisać godzinami, a firma nie przestaje nas zaskakiwać kolejnymi nowościami. Niestety, część z nich pojawia się tylko na zagranicznych rynkach i tam pozostaje. Czy pokazane dzisiaj produkty, które będą sprzedawane w Indiach dotrą także do Polski. Mam taką nadzieję, bo niektóre z nich zapowiadają się naprawdę ciekawie, szczególnie ze względu na znak rozpoznawczy urządzeń Xiaomi - przy prostym przeliczniku okazuje się, że byłyby po prostu dość tanie.

Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro z Androidem 11. Aktualizacja już dostępna

Nowy smartwatch Xiaomi Mi Watch Revolve

Zerknijmy od razu na pokazanego smartwatcha Mi Watch Revolve, który jest łudząco podobny do sprzedawanego w Chinach Mi Watch Color. Z daleka można by te zegarki pomylić z wieloma innymi modelami od innych producentów, ale do tego już chyba przywykliśmy. Średnica ekranu wynosi 1,39 cala i jest on wykonany w technologii OLED. Współczynik PPI (pikseli na cal) wynosi 326, więc całkiem sporo. Według zapowiedzi Xiaomi czas pracy na jednym ładowaniu wynosi około tygodnia, co w świecie smartwatchy byłoby wręcz błogosławieństwem, bo niemalże przywykliśmy do zaledwie doby.

POCO X3 NFC w Polsce. Xiaomi prezentuje „mistrza średniej półki”

Na grafikach promocyjnych można wypatrzeć inną platformę, niż Wear OS (za czym, między innymi, może się kryć tak długi czas pracy na baterii), ale nie zostało podane wprost z jakim system będziemy mieć do czynienia. Na pierwszy rzut oka przypomina on rozwiązania z Amazfitów. Zegarek trafi do sprzedaży w październiku i będzie go można kupić w Indiach za około 150 dolarów. Czy gdyby kosztował w Polsce poniżej 700 złotych byłby atrakcyjnym produktem?

Inteligentny głośnik z Asystentem Google i Alexą od Xiaomi

Nie mniej intrygująco prezentuje się głośnik Mi Smart Speaker, który będzie kosztował poniżej 50 dolarów. Jego moc to 12 W, a dzięki wbudowanym mikrofonom obsługuje Asystenta Google i Alexę. Obydwa rozwiązania nie są w Polsce oficjalnie dostępne i wspierane, ale obydwu codziennie używam i jeśli głośnik Xiaomi oferowałby zadowalającą jakość dźwięku za kwotę około 250 zł, to byłaby to ciekawa alternatywa dla innych smart głośników. Xiaomi Mi Smart Speaker może oczywiście działać w parze stereo z drugim głośnikiem i będę mocno trzymał kciuki, by dotarł do Polski.

Xiaomi pokazało buty, żarówkę oraz dozownik mydła

Wśród pozostałych nowości nie zabrakło niespodzianek. Xiaomi pokazało nowe buty do biegania Mi Athleisure Shoes (z czystej ciekawości bym je przetestował...), a także dozownik mydła w płynie, który działa oczywiście dzięki czujnikowi wykrywającemu obecność dłoni. Jego pojemność to 300 ml, a "dozowanie mydła zajmuje jedynie ćwierć sekundy". Cena? Około 14 dolarów, więc... może 49,99 zł? Byliby chętni? Na dodatek mamy żarówkę Mi Smart LED Bulb sterowaną przez aplikację lub asystentem głosowym.

Język polski trafia na opaski Xiaomi Mi Band 5

Nie będę ukrywał, że niektóre z wymienionych powyżej urządzeń co najmniej intrygujące i przy odpowiednim stosunku jakości do ceny zdecydowałbym się na ich zakup. Trzeba będzie jednak zaczekać na testy innych użytkowników i ewentualną  dostępność produktów w naszym kraju, by się przekonać.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu